Rodzinnie czytali Kubusia Puchatka na deptaku

  • KW
  • 2016-05-19 11:05:01
Rodzinnie czytali Kubusia Puchatka na deptaku
  • Foto: TV Gawex

Książki o Kubusiu Puchatku mimo, że wydane prawie 100 lat temu, to w dalszym ciągu cieszą się dużą popularnością wśród dzieci. Można było się o tym przekonać podczas wczorajszej (18.05) akcji rodzinnego czytania, która odbyła się na deptaku w Szczecinku. W samym centrum miasta uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 ze swoimi rodzicami odczytywali mieszkańcom fragmenty przygód popularnego misia.

Wczorajsze popołudnie na deptaku przed dawnym budynkiem SzOKu zdominowane zostało przez fanów czytania książek. O godzinie 16:30 rozpoczęło się tam wydarzenie pod nazwą „Rodzinne Czytanie”. Była to inicjatywa Szkoły Podstawowej nr 6, mająca na celu przede wszystkim propagowanie czytania wśród dzieci. Pomysł zrodził się już we wrześniu i przez cały rok szkolny staraliśmy się realizować politykę rozwijania czytelnictwa wśród dzieci w naszej szkole, zapraszaliśmy również rodziców, którzy przychodzili do placówki czytać baśnie. Natomiast impreza na szczecineckim deptaku to podsumowanie tego projektu - mówi nam Renata Masznicz ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczecinku.

W dobie, kiedy królują komputery, smartfony i konsole do gier, ciężko przekonać dzieci, że czytanie także może być ciekawe. Dlatego właśnie takie święta mogą jednocześnie odciągnąć najmłodszych od komputerów, a z drugiej strony przekonać, że warto czytać książki. Oprócz tego jest to również szansa, aby poczytać razem ze swoimi rodzicami, na co często nie ma czasu. Akcja ''Rodzinnego Czytania'' okazała się być dużym sukcesem. Wielu przechodniów zatrzymywało się i bacznie przysłuchiwało się odczytywanym fragmentom. Niektórzy nawet na miejscu dopisywali się na listę i wraz ze swoim dzieckiem czytali przy mikrofonach. Cała impreza przebiegała w bardzo przyjaznej atmosferze, a wszystkim dopisywał dobry humor.

Na relację z tego wydarzenia zapraszamy Państwa do serwisu informacyjnego Echa Dnia 19 maja 2016 roku.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: