Marsz dla życia po raz drugi w Czaplinku

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-05-18 11:09:05
Marsz dla życia po raz drugi w Czaplinku
  • Foto: Wrota Czaplinka

W niedzielę 15 maja 2016 roku w 140 miastach Polski odbywały się Marsze dla Życia i Rodziny. Także w Czaplinku ulicami miasta przeszło ponad 100 uczestników m.in. wojewoda zachodniopomorski Marek Subocz oraz radni powiatowi M. Nagórski i C. Turczyk. Była też reprezentacja Stowarzyszenia "Prawy Złocieniec" z narodową flagą. Marsz ten był na terenie Czaplinka zorganizowany po raz drugi.

Podczas finału marszu uczestnicy częstowani byli pączkami,  było malowanie twarzy oraz bańki mydlane. Dzieci z Przedszkola Sióstr Salezjanek zaprezentowały na scenie swoje umiejętności wokalne. Młodzież z Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych zachęcała do wspólnych tańców.

W konkursie "Moja rodzina - kredą na asfalcie" - organizatorzy  nagrodzili trzy drużyny zapraszając je na obiad do restauracji /sponsorem nagrody była firma budowlana MARBUD Marcin Stefanik/, do parku linowego TARZANIA i na ucztę rodziną do pizzerii "Trójka". Działał "Namiot Życia" w którym były dostępne książki, ulotki, numery specjalne czasopism o ochronienie życia poczętego, o duchowej adopcji, zbierane były także podpisy pod projektem ustawy  zaostrzającym prawo aborcyjne w Polsce, które wkrótce ma się znaleźć w sejmie. Organizatorami czaplineckiego marszu była Drużyna Prawego Czaplinka oraz Parafia Św Trójcy w Czaplinku - Księża salezjanie, ale przede wszystkim mieszkańcy z różnych środowisk. Sukces tegorocznego marszu zachęcił wszystkich do kontynuacji tego typu inicjatyw w latach kolejnych.
 
info: Wrota Czaplinka
Marsz dla życia po raz drugi w Czaplinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: