Mini balkon - max zieleni. Kolejne spotkanie Klubu na Obcasach

  • KW
  • 2016-05-18 10:57:31
Mini balkon - max zieleni. Kolejne spotkanie Klubu na Obcasach
  • Foto: TV Gawex

''Mini balkon – max zieleni'' - pod taką nazwą odbył się wczoraj (17.05) w Centrum Konferencyjnym Zamek wykład, który dotyczył sposobów tworzenia oraz pielęgnacji małych ogródków, między innymi na balkonach. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach spotkań Klubu na Obcasach, a poprowadziła je Aleksandra Wach – Guzdek, architekt krajobrazu.

Punktualnie o 17:00 rozpoczęło się kolejne spotkanie Szczecineckiego Klubu na Obcasach. Kilkadziesiąt Pań pojawiło się w Sali Konferencyjnej Zamku, aby dowiedzieć się jak najwięcej na temat aranżacji ogródków balkonowych, tak zwanych mini ogródków.

Zazwyczaj jest tak, że nie mamy do dyspozycji dużego ogrodu, a jednak chcemy mieć wokół siebie trochę zieleni. Dlatego też podczas wykładu można było przede wszystkim dowiedzieć się jakie rośliny można posadzić w małych ogródkach. Mowa była także o rodzajach roślin, sposobach ich pielęgnacji, a także o tym, w jaki sposób je odpowiednio dobierać. Wykład pokazał, że zorganizowanie takiego ogródka nie jest wcale takie proste. Rośliny dzielą się na wiele grup, jedne są na przykład światłolubne, inne cieniolubne. Podczas wykładu można było także usłyszeć, jakie rośliny mogą rosnąć razem z innymi, a jakie nie. Bez wątpienia Panie wyniosły z tego spotkania wiele bardzo cennych informacji.

Relacja z wydarzenia dzisiaj (18.05) w serwisie informacyjnym Echa Dnia. Zapraszamy!

Mini balkon - max zieleni. Kolejne spotkanie Klubu na Obcasach

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: