Prawo jazdy w Szczecinku - jest pozytywny odbiór marszałka i dyrektora WORD!

  • KW
  • 2016-05-18 10:44:55
Prawo jazdy w Szczecinku - jest pozytywny odbiór marszałka i dyrektora WORD!
  • Foto: TV Gawex

Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis od dawna dokłada wszelkich starań, aby w Szczecinku otworzono filię ośrodka egzaminacyjnego dla kierowców. Teraz, choć nie ma jeszcze oficjalnej decyzji zapewnia, że wszystko jest na dobrej drodze i że sam pomysł spotkał się z pozytywnym odbiorem zarówno Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego jaki i Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Starosta przedłożył szefowi WORD list, w którym podtrzymując swoje wcześniejsze stanowisko przypomniał, iż samorząd powiatowy jest w stanie zapewnić:

- specjalną salę egzaminacyjną wyremontowaną z dodatkowym pomieszczeniem, w którym można umieścić sprzęt komputerowy do prowadzenia części teoretycznej egzaminów,

- możliwość wynajmu lokalu – pokoje w schronisku lub samodzielne mieszkanie w tym kompleksie obiektów jeżeli istniałby taka potrzeba (baza dla egzaminatorów i osób prowadzących zajęcia),

- plac manewrowy, na którym przeprowadzane byłyby egzaminy praktyczne (choć plac wymaga drobnych napraw nawierzchni asfaltowych, Starostwo Powiatowe deklaruje ich naprawę na własny koszt do końca października 2016).

Baza ośrodka miałaby się mieścić przy Zakładzie Obsługi Nieruchomości Powiatu Szczecineckiego. Jego uruchomienie pozwoliłoby na egzaminowanie około 1700 osób rocznie. Szczecinecka filia stałaby się również ośrodkiem egzaminacyjnym dla mieszkańców gminy Okonek, gminy Czarne oraz na pewno części kursantów z powiatu wałeckiego, którzy również w przeważającej większości zdawali egzaminy w Pile - informuje Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku. Na ostateczną decyzję z niecierpliwością czekają wszyscy przyszli kierowcy.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: