Uczniowie zapoznali się z nowoczesną technologią światłowodową

  • KW
  • 2016-05-18 07:29:41
Materiał wideo:

Coraz częściej słyszmy o niezawodnej technice światłowodowej wykorzystywanej między innymi w elektrowniach, łączach telefonicznych oraz o internecie dostarczanym do naszych mieszkań i domów za pomocą światłowodu. Czym tak właściwie jest ten światłowód i dlaczego jest taki niezawodny? Mogli się o tym przekonać uczniowie Zespołu Szkół Technicznych, którzy we wtorek (17.05) wzięli udział w specjalnych zajęciach przygotowanych dla nich przez firmę Gawex Media.

We wtorek (17.05) o godzinie 9:00 w jednej z sal w Zespole Szkół Technicznych w Szczecinku rozpoczęła się lekcja pokazowa poświęcona technologii światłowodowej. W tym czasie uczniowie klas o profilach elektrotechnicznych mogli w praktyczny sposób poznać tą jedną z najnowocześniejszych technologii. Wszystko odbyło się w ramach współpracy szkoły oraz firmy Gawex Media, która właśnie instaluje światłowody w tej placówce.

Podczas trwającej nieco ponad godzinę lekcji uczniowie usłyszeli czym jest światłowód i jak ta technologia się rozwija. Następnie wszyscy chętni mogli na własne oczy zobaczyć, jak pracownicy Gawexu wykonują poszczególne etapy budowy światłowodu. Dla tych, którzy szczególnie interesują się elektrotechniką była możliwość, aby samemu spróbować swoich sił przy tworzeniu takiego kabla. Uczniowie bardzo chętnie angażowali się w zajęcia, dopytując i próbując dowiedzieć się jak najwięcej na temat światłowodów. Niektórzy z nich już teraz zapowiadali chęć pracy przy tej technologii w przyszłości.

Na relację z tego wydarzenia zapraszamy do serwisu informacyjnego Echa Dnia z dnia 17.05.2016.

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

Telewidz 2016-05-18 09:47

Podoba mi się, że coraz więcej firm z naszego miasta współpracuje ze szkołami. To dobra droga. gratulacje za pomysł!!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: