''Każde życie jest bezcenne'' - Marsz dla życia i rodziny w Szczecinku

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-05-15 18:36:21
''Każde życie jest bezcenne'' - Marsz dla życia i rodziny w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

"Każde życie jest bezcenne" - pod takim hasłem dziś ulicami wielu miast polskich przeszedł marsz życia i rodziny. Tak też było w Szczecinku Czaplinku, czy Koszalinie, gdzie pomimo niekorzystnej pogody zgromadzili się ludzie chcący zamanifestować przywiązanie do podstawowych wartości chrześcijańskich.

Jak twierdzą organizatorzy "Marsz dla życia i rodziny"-  to radosna manifestacja przywiązania do tradycyjnych wartości rodzinnych takich jak życie, miłość rodzicielska, miłość małżeńska, a także oddanie rodzicielstwo. Rodzina to absolutna podstawa  funkcjonowania naszego społeczeństwa i to rodzina w tradycyjna, kobieta mężczyzna i dzieci.

Marsz rozpoczął się o godz. 17:00 a poprzedziła go msza św w kościele pod wezwaniem św. Ducha w intencji rodzin właśnie i ochrony życia właśnie. Po zakończonym nabożeństwie ksiądz Arkadiusz Sojka odczytał zebranym fragment z "Gościa niedzielnego", w którym przedstawione  zostały szczegółowe dane dotyczące stosowania aborcji i pigułek wczesnoporonnych  w krajach europejskich.  Następnie, uczestnicy w deszczu wyruszyli ulicami Piłsudskiego i Mickiewicza w kierunku  muszli  koncertowej w parku. Tam miał miejsce koncert dzieci z przedszkola Miś oraz zespołu Aida.

Jak powiedział nam ksiądz Lewiński proboszcz  kościoła pod wezwaniem NMP także uczestniczący w wydarzeniu - ten marsz to  nie jest inicjatywa stricte kościelna, aczkolwiek  w pełni zgodna z  jego wartościami i nauczaniem. Wywodzi się ona ze środowisk świeckich, a my pomagamy ją współorganizować. Organizatorami tegorocznego wydarzenia byli Pan Andrzej Mantyk przy współpracy z Domowym Kościołem Odnowa Ruchu Światło Życie, Civitas Cristiana oraz Akcja Katolicka.

Uczestnicy marszu oprócz propagowania idei ochrony życia od poczęcia do  naturalnej śmierci, aktywnie działają  w  kierunku zmiany zapisów prawnych, które ich zdaniem, w tej chwili takiej ochrony  nie gwarantują. Dlatego też w trakcie trwającego wydarzenia zbierano podpisy pod projektem obywatelskim ustawy o całkowitym zakazie aborcji. 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (4)

ds 2016-05-15 20:12

Piękna inicjatywa

obserwator 2016-05-15 22:57

Ksiądz z Wągrowca nie pochował Ksawerego 4m-ce,twierdzac,ze rodzice nie maja ślubu,więc ojciec nie jest ojcem,drugi argument,że nie przyjmują księdza po kolędzie wniosek-ucieka kasa!pisze o tym na MSN Polska.Po co ten cyrk!!

Zuzia_53 2016-05-16 20:03

Jakoś mało tu kobiet w wieku rozrodczym. Jak zwykle wszyscy inni chcą decydować.

Polak 2016-05-18 12:18

nie zgadzam się z inicjatywą zaostrzenia prawa aborcyjnego- kompromis który mamy dziś był wypracowywany przez lata. Poza tym rodzina górą - jak zawsze u Polaków.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: