Uczniowie z Turowa z wizytą w Straży Miejskiej

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-05-14 19:18:47
Uczniowie z Turowa z wizytą w Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W piątek 13.05 Komendę Straży Miejskiej w Szczecinku odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Turowie.

Piątoklasiści zwiedzili jednostkę, zobaczyli jaki  Straż Miejska ma sprzęt na wyposażeniu tj. rowery i samochody służbowe, blokady na koła, radiostacje, środki przymusu bezpośredniego, siłownię. Uczniowie z dużym zaciekawieniem oglądali miejski monitoring naszego miasta i mieli w związku z tym wiele pytań, między innymi o to dlaczego jest tak wiele kamer. Goście zobaczyli także, czym zajmują się Strażnicy Miejscy na każdym stanowisku. Odwiedzający najbardziej jednak zainteresowani byli zajęciami na temat złości, agresji oraz przemocy. Dowiedzieli się oni również o formach agresji oraz przemocy, a także o konsekwencjach prawnych w przypadku takich zachowań. Uczniowie chętnie opowiadali o tym co robią, by niwelować złość, uczestniczyli także w ćwiczeniach jakie dla nich przygotowano.

W związku z wieloma pytaniami związanymi z siecią, uświadomiono uczniom również jakie zagrożenia niesie za sobą Internet. Z uwagi, iż większość z nich często porusza się poza terenem zabudowanym, nie obyło się bez rozmowy na temat jak ważne na drodze są elementy odblaskowe. Uczniowie obejrzeli również krótki film i sami się przekonali, że odblaski znacznie zwiększają bezpieczeństwo. Na koniec wizyty uczniowie otrzymali małe podarunki. Nie obyło się także bez wspólnego zdjęcia. Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Turowie wychodząc już zapowiedzieli kolejne wizyty. 

Jak powiedziała Paulina Peciak ze Straży Miejskiej  w Szczecinku cieszymy się, że tak wiele osób chce nas odwiedzać, nie tylko z terenu Szczecinka. Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom pedagogów szkolnych, dlatego też pogadanki jakie się odbywają również w naszej komendzie są o różnej tematyce.

Uczniowie z Turowa z wizytą w Straży Miejskiej

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: