Ponad 200 osób odwiedziło teren oczyszczalni ścieków PWIK

  • KW
  • 2016-05-13 13:59:07
Ponad 200 osób odwiedziło teren oczyszczalni ścieków PWIK
  • Foto: TV Gawex

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinku zorganizowało dzisiaj (13.05) dzień otwarty na terenie oczyszczalni ścieków przy ulicy Rybackiej w Szczecinku. W ramach 3. Ogólnopolskiej Akcji Dni Otwartych Funduszy Europejskich spółka pokazała, co udało im się osiągnąć dzięki środkom otrzymanym właśnie z Unii Europejskiej.

Wydarzenie miało pokazać w jakim stopniu udało się zmodernizować obiekty wodociągowo-kanalizacyjne w Szczecinku dzięki wsparciu dotacji unijnych. Z tego powodu, do jednej z oczyszczalni PWIK, zaproszeni zostali goście, w tym władze naszego miasta i powiatu, a także uczniowie szkół.

Dzisiejsze wydarzenie rozpoczęło się oficjalnie o godzinie 10:00. Na początku odbyła się krótka prezentacja, podczas której Prezes Zarządu Andrzej Wdowiak opowiedział o projekcie zintegrowanej gospodarki wodno- ściekowej w Dorzeczu Parsęty, który realizowany był między innymi w naszym mieście. Przy realizacji tego projektu w bardzo dużym stopniu pomagało miasto Szczecinek. Podczas dzisiejszego spotkania głos zabrał również Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas, który podkreślił przede wszystkim to, jak wiele osób i

Po wystąpieniach zaproszonych gości zakończyła się część oficjalna wydarzenia. Od godziny 11;00 na terenach PWIK pojawili się uczniowie, którzy razem z gośćmi, zostali oprowadzeni po terenach oczyszczalni. Obiekt, który normalnie jest niedostępny dla osób z zewnątrz, do godziny 13.00 odwiedziło ponad 200 osób! Byli to między innymi uczniowie szczecineckich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, ale także uczniowie Szkoły Podstawowej w Lotyniu. Pod opieką nauczycieli oraz inżynierów spółki mogli obejrzeć obiekty oczyszczalni ścieków i laboratorium badań wody i ścieków w Szczecinku przy ul. Rybackiej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wizyta w laboratorium, pokaz sprzętu ratunkowego oraz pojazdów specjalistycznych.

Relacja z wydarzenia w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji już dzisiaj (13.05) w serwisie informacyjnym Echa Dnia. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: