Rajd Odjazdowy Bibliotekarz po raz trzeci

  • KW
  • 2016-05-13 13:59:06
Rajd Odjazdowy Bibliotekarz po raz trzeci
  • Foto: TV Gawex

Już po raz trzeci miłośnicy jednośladów i książek spotkali się na rajdzie rowerowym Odjazdowy Bibliotekarz. To wydarzenie przygotowane zostało przez szczecinecką Miejską Bibliotekę Publiczną w jednym celu - aby pokazać, że książki i biblioteka wcale nie są nudne, że można i warto spędzić wspólnie czas, wymienić się książkami czy też opiniami na ich temat.

Ogólnopolska akcja Odjazdowy Bibliotekarz to inicjatywa łącząca wszystkie pokolenia, podczas której spotykają się bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, aby razem, przyjemnie i aktywnie spędzić czas w gronie osób o podobnych pasjach. Przede wszystkim integracja i aby książki nie kojarzyły się tylko i wyłącznie z ciszą i spokojem. Podczas dzisiejszej akcji, uczestnicy mogli także wymienić się książkami czy o nich porozmawiać - mówi nam Barbara Bukowska, kierownik Biblioteki Miejskiej w Szczecinku.

Rajd rozpoczął się o godzinie 10 pod budynkiem biblioteki przy ulicy Wyszyńskiego. Następnie uczestnicy przeszli do parku. Tam wsiedli na rowery i udali się pod wieżę Bismarcka, gdzie miał miejsce pierwszy przystanek. Kolejny to plaża na Świątkach - odbyły się tam podchody oraz inne gry i zabawy. Później pojechaliśmy na główną trasę, czyli dookoła jeziora Wilczkowo. Jeśli ktoś nie dał rady i okrążył tylko jezioro Trzesiecko to zatrzymał się przy SAPiKu na ulicy Kilińskiego, gdzie czekało na niego ognisko z kiełbaskami. Reszta pokonała większą trasę, której metą także była ulica Kilińskiego - dodaje nasza rozmówczyni.

Przedział wiekowy rajdu był bardzo szeroki, łącznie udział w nim wzięło około 50 osób. W tym roku rajd przebiegał pod hasłem "Gryf pośród jezior", ponieważ taki tytuł nosi książka autorstwa Ryszarda Bańki, który był gościem na tym wydarzeniu.

Relacja z wydarzenia dzisiaj (13.05) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: