Mieszkańcy Szczecinka dyrygowali

  • KW
  • 2016-05-13 09:24:13
Mieszkańcy Szczecinka dyrygowali
  • Foto: TV Gawex

W ramach otwartych dni oraz święta szczecineckiej Szkoły Muzycznej zarówno pracownicy, jak i uczniowie przygotowali szereg atrakcji oraz przede wszystkim mnóstwo pięknej muzyki. A wszystko rozpoczęło się wyjątkowym happeningiem, który odbył się wczoraj (12.05) na deptaku. "Dyryguj nami" to akcja mająca na celu zaproszenie przechodniów do zadyrygowania filharmonią.

Na deptaku, wzdłuż ulicy 9-go Maja Szczecinecka Mała Filharmonia rozstawiła się ze swymi instrumentami i... czekała na dyrygenta. Właśnie na tym polegała cała akcja. Każdy, kto chciał się wcielić w rolę wielkich dyrygentów takich jak Herbert von Karajan czy też Antoni Wit mógł to uczynić właśnie na wczorajszym happeningu, przejmując batutę. Inicjatorem wydarzenia jest szczecinecka Szkoła Muzyczna. Niczego nie zapowiadamy, zasiedliśmy na szczecineckim deptaku i promujemy muzykę oraz angażujemy mieszkańców w działanie naszej placówki, która w piątek 13 maja obchodzi swoje święto - mówi nam Anna Jakóbczyk ze SM w Szczecinku.

Początkowo chętnych było niewielu. Najodważniejsi okazali się najmłodsi, którzy wbrew młodego wieku, prezentowali osobliwe i bardzo wysublimowane style dyrygowania, pełne emocji, jednak ukryte w dość okraszonych ruchach, które nie zawsze są proste do odczytania dla filharmoników. Kiedy pierwsze lody zostały przełamane, batuta wędrowała w różne ręce - młodsze oraz nieco starsze.

Cała akcja miała na celu przede wszystkim zaprezentowanie potencjału Szkoły Muzycznej, czyli instrumentów, uczniów, a także zachęcenie ludzi do odwiedzenia placówki oraz zaproszenie na dalsze części obchodów, które zaplanowane są na kilka dni. Poniżej prezentujemy plan święta szkoły.

Relacja z wczorajszego dyrygowania już dzisiaj (13.05) w serwisie informacyjnym Echa Dnia. Zapraszamy!

Mieszkańcy Szczecinka dyrygowali

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: