Nasze zdrowie w naszych rękach

  • KW
  • 2016-05-12 14:47:09
Nasze zdrowie w naszych rękach
  • Foto: TV Gawex

''Nasze zdrowie w naszych rękach'' – pod taką nazwą odbyła się dzisiaj (12.05) impreza prozdrowotna dla dzieci ze szczecineckich szkół. W sali kina Wolność przedstawiciele różnych instytucji, a także szkół starali się przekonać młodzież o tym, że warto dbać o swoje życie oraz zdrowie. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane we współpracy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Szczecinku, a także SAPiKu i Gimnazjum nr 1 w Szczecinku.

O godzinie 10:00 rozpoczęło się wydarzenie mające na celu promocje zdrowia. Mówiono między innymi o zaletach zdrowego odżywiania się, o problemach związanych z używkami, a także o właściwych wyborach w codziennym życiu. Często różne instytucje łączą się, aby pokazać młodym ludziom i nakierować ich na dobre wybory w życiu - mówi Izabela Jadwiżyc ze szczecineckiego sanepidu. Dzisiejsza impreza ma za zadanie uświadomić 13/14-latkom, że tak naprawdę to ich wybory wpływają na ich przyszłe życie - dodaje nasza rozmówczyni.

W dzisiejszych czasach na młodych ludzi czeka wiele pokus na każdym kroku. Dlatego ważne jest, aby już w młodym wieku uświadamiać ich jakie konsekwencji może nieść za sobą spożywanie alkoholu czy zażywanie narkotyków, a także prowadzenie niezdrowego stylu życia.  Na scenie kina Wolność zobaczyliśmy dzisiaj zarówno wykłady na temat bezpieczeństwa i zdrowia, a także występy artystyczne, podczas których młodzież za pomocą śpiewu czy teatru przekazywała ważne dla każdego człowieka wartości.

Na relację z tej imprezy zapraszamy Państwa do naszego serwisu informacyjnego ''Echa Dnia'', 12.05.2016, g. 17:15.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: