Dolary czekają na szczecineckie hospicjum

  • KW
  • 2016-05-12 10:22:19
Dolary czekają na szczecineckie hospicjum
  • Foto: TV Gawex

Do budowy Hospicjum Domowego im. Świętego Franciszka z Asyżu w Szczecinku włączyło się wiele instytucji, firm oraz osób prywatnych, w tym także Stowarzyszenie Lions Club Szczecinek. Jeśli stowarzyszeniu uda się zebrać około 123 tysięcy złotych, drugie tyle stowarzyszenie otrzyma od Lions Clubs International Fundation na rzecz wyposażenia szczecineckiego hospicjum.

Szczecinecki oddział Lions Club zdecydował się pomóc, zbierając środki na zakup sprzętów oraz urządzeń niezbędnych do działania hospicjum. Cała idea stworzona została w maju 2015 roku po konwencji w Elblągu, gdzie Lionsi z całej Polski przyjechali, aby porozmawiać o kolejnych projektach, które będą realizowali. Jednym z takich pomysłów było stworzenie projektu wspierającego Hospicjum Domowe w Szczecinku i wyposażenie go w niezbędny sprzęt. Pomysł wsparcia dla hospicjum spotkał się z akceptacją i szczecinecki projekt zyskał miano ogólnopolskiego, dając tym samym zgodę na zwrócenie się z prośbą o darowizny na ten cel do wszystkich polskich Lionów. Cały projekt opiewa na kwotę 240 tysięcy złotych. Dobra wiadomość jest też taka, że po zebraniu 50% kwoty, czyli 120 tysięcy złotych, drugie tyle zostanie dofinansowane ze środków Lions Clubs International Foundation.

Wczoraj dotarła do nas wiadomość, że komisja przyznająca fundusze w ramach grantów Lions Clubs International Fundation (LCIF) po zapoznaniu się z naszym wnioskiem o dofinansowanie wyposażenia w sprzęt medyczny Hospicjum w Szczecinku, przyznała kwotę 31.867$. Do dziś, dzięki hojności naszych przyjaciół zgromadziliśmy 79.800 zł. Powinniśmy zaś zebrać 50% wartości kupowanego wyposażenia, czyli około 123 tysięcy. Zawijamy rękawy i zabieramy się do pracy! - piszą szczecineccy Lionsi na swoim facebookowym profilu.

Prace budowlane w Hospicjum w Szczecinku najprawdopodobniej zakończą się w czerwcu 2016 roku. Budowa trwa od 2011 roku i wszystko jest możliwe dzięki hojności wiernych, mieszkańców Szczecinka i regionu oraz sponsorów. Więcej o aktualnym etapie prac pisaliśmy w artykule: W czerwcu zakończą się prace budowlane w szczecineckim hospicjum. Później czas na wyposażenie

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: