Mieszkańcy zobaczą jak będzie wyglądał nowy Plac Wolności

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-05-11 15:45:24
Mieszkańcy zobaczą jak będzie wyglądał nowy Plac Wolności
  • Foto: TV Gawex

Mieszkańcy już dziś mogą zobaczyć jak będzie wyglądał finalny efekt remontu, jaki na Placu Wolności trwa od kwietnia. Wizualizacje zaprojektowane przez architekta miejskiego Tomasza Wolanina zdobią bilbordy umieszczone po obu stronach trwającej budowy, a koszt ich umieszczenia to ok. 10 tys zł.

Billboardy ustawione zostały z inicjatywy burmistrza miasta Jerzego Hardie-Douglasa, a kwota  przeznaczona na ten cel pochodzi z rezerwy budżetowej miasta. Bilbordy wykonane zostały na zlecenie Samorządowej Agencji Promocji i Kultury i postawione 10 maja tuż przy placu. Mają one informować mieszkańców, turystów i przyjezdnych jaki charakter prac prowadzony jest na Placu i jaki będzie jego ostateczny finał.

Jak powiedział nam burmistrz Jerzy Hardie-Douglas ludzie wielokrotnie zapytywali mnie co tu powstaje i prawdą jest, że w przypadku realizacji dużych, miejskich inwestycji z reguły towarzyszy im informacja, co jest w danym miejscu realizowane. To pewien standard.  Zdecydowaliśmy się zrobić tak samo i zleciliśmy do SAPiK-u wykonanie takich billboardów, jak i plakatów po obu stronach trwającej budowy. Myślę, że mieszkańcy będą z tego zadowoleni. Konstrukcje na których umieszczone są wizualizacje są stalowe, nie chcieliśmy aby to był wydatek jednorazowego użytku. Miasto realizuje wiele inicjatyw i inwestycji, w związku z czym będą one miały zastosowanie w przyszłości - powiedział burmistrz.

Mieszkańcy zobaczą jak będzie wyglądał nowy Plac Wolności

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: