Egzamin na prawo jazdy w Szczecinku. Wszystko możliwe.

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-05-11 11:58:30
Egzamin na prawo jazdy w Szczecinku. Wszystko możliwe.
  • Foto: TV Gawex

10 Maja w Urzędzie Miasta Szczecinek starosta szczecinecki Krzysztof Lis, burmistrz Jerzy Hardie – Douglas oraz Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Cezary Tkaczyk dyskutowali na temat możliwości przeprowadzania egzaminu na prawo jazdy na terenie miasta Szczecinek

W związku z nowelizacją ustawy o kierujących pojazdami, która dopuszcza możliwość tworzenia filii Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w wybranych miastach Polski, Zarząd Powiatu Szczecineckiego zwrócił się z prośbą do Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego o uruchomienie tego typu placówki w Szczecinku. W naszym mieście byłyby przeprowadzane egzaminy na prawo jazdy kat. AM, A1, A2, A, B1 oraz B dla mieszkańców południowej części Województwa Zachodniopomorskiego oraz ościennych powiatów Człuchowskiego, w szczególności gminy Czarne oraz Złotowskiego, w szczególności gminy Okonek.

Takie przedsięwzięcie musi zostać gruntownie przeanalizowane i oczywiście wiąże się z kosztami takimi jak: zakup pojazdów egzaminacyjnych, niezbędnego sprzętu komputerowego oraz biurowego, systemu informatycznego, zatrudnienie kadry, czy chociażby wynajęcie pomieszczeń oddziału i placu manewrowego wykonanie takiego kosztorysu zostało już zlecone- mówi nam Piotr Rozmus rzecznik starostwa powiatowego. Na ostatnie już jest pomysł, ponieważ zaproponowano aby oddział mieścił się przy Zakładzie Obsługi Nieruchomości Powiatu Szczecineckiego. 

Pozytywne rozpatrzenie prośby z całą pewnością stanowiłoby spore ułatwienie przyszłym kierowcom. Pierwsze ustalenia poznamy już 16 maja. 

Komentarze (1)

xxx 2016-05-11 15:41

A czy również będzie prowadzony kurs wychodzenia z poślizgu? Ponoć po zaliczeniu egzaminów nasza przygoda z WORD jeszcze się nie zakończy. Świeżo upieczony kierowca w ciągu kilku miesięcy będzie musiał przejść obowiązkowy kurs z wychodzenia z poślizgu i to chyba za 300 dodatkowych zł.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: