Lądowisko w Wilczych Laskach zarejestrowane

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-05-11 10:47:01
Lądowisko w Wilczych Laskach zarejestrowane
  • Foto: www.dlapilota.pl

Urząd Lotnictwa Cywilnego oficjalnie zarejestrował Lądowisko w Wilczych Laskach w gminie Szczecinek. Ta rejestracja to ważny krok na drodze do przygotowania lądowiska dla obsługi samolotów lekkich oraz rozwoju turystyki lotniczej.

Aby uzyskać takie pozwolenie sprzymierzono wszystkie sił na poziomie miasta, gminy oraz powiatu. Miasto Szczecinek wspólnie z gminą Szczecinek od pewnego czasu zabiegali o utworzenie oficjalnego lądowiska na terenie byłego lotniska Wilcze Laski. Nasze władze wiążą z uruchomieniem tego miejsca dość duże nadzieje. Chodzi tu głównie o urozmaicenie oferty turystycznej naszego regionu o turystykę lotniczą właśnie. Równie ważny jest aspekt gospodarczy tego przedsięwzięcia, nie od dziś wiadomo bowiem, że lepiej skomunikowane miasta mają większe szanse na rozwój i pozyskanie inwestorów. Burmistrz miasta Jerzy Hardie-Douglas, zamierza przeznaczyć na inwestycje w lotnisko ok. 1 miliona złotych. Środki te docelowo miałyby zostać przeznaczone m.in. na budowę hangaru dla samolotów lub stanowiska kontroli lotów.

Takie środki to jednak kropla w morzu potrzeb, które musiałyby być spełnione aby takie lądowisko przekształcić w mini lotnisko i aby było ono funkcjonalne i komfortowe dla podróżujących. Kolejne niezbędne inwestycje na lotnisku  to stacja paliw, toalety dla podróżujących, ewentualna przechowalnia bagażu oraz środek transportu umożliwiający przedostanie się do miasta. To jednak przyszłość, pierwsze prace i pierwsze  inwestycje będą dotyczyć gruntu i odpowiedniego przygotowania pasów startowych.

 

Komentarze (2)

as 2016-05-11 12:32

" Kolejne niezbędne inwestycje na lotnisku to stacja paliw, toalety dla podróżujących, ewentualna przechowalnia bagażu oraz środek transportu umożliwiający przedostanie się do miasta. To jednak przyszłość, pierwsze prace i pierwsze inwestycje będą dotyczyć gruntu i odpowiedniego przygotowania pasów startowych." Coś mi te słowa przypominają, kolejną obietnicę Pana JHD np.: - dyskoteka w Szczecinku, - lub kosmiczny pomysł wyciągu gondoli na Mysią Wyspę!?

xxx 2016-05-11 22:53

Lotnisko zarejestrowane bravo dla Wójta i Burmistrza za udaną współpracę. Widać powiązanie. Tylko ktoś tu się zapytał co sądzą o tym mieszkańcy Wilczych Lasek? Przeprowadzono konsultacje Społeczne?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: