200 młodych muzyków rywalizowało w Szczecinku

  • KW
  • 2016-05-09 12:02:11
200 młodych muzyków rywalizowało w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

W miniony weekend Szczecinek gościł prawie 200 młodych muzyków z całej Polski. Wszystko za sprawą jednego z najstarszych konkursów muzycznych, który ma miejsce właśnie w Szczecinku. To wydarzenie cieszy się ogromną popularnością w całym kraju, dlatego z roku na rok chętnych do udziału w nim jest coraz więcej.

Konkurs Młodego Muzyka jest jednym z najstarszych w Polsce i cieszy się ogromnym prestiżem i popularnością. Już od prawie 40 lat młodzi puzoniści, saksofoniści, fleciści czy oboiści zjeżdżają się właśnie do naszego miasta, aby wziąć udział w tych muzycznych zmaganiach. Jest to 37 edycja konkursu Młodego Muzyka. Uczestników mieliśmy 196 z całej Polski oraz z Litwy. Jurorzy pochodzą z największych ośrodków akademickich w Polsce - z Poznania, Warszawy, Szczecina, Wrocławia - informuje Włodzimierz Piesiak, dyrektor Szkoły Muzycznej w Szczecinku. Od piątku (06.05) przez trzy dni, młodzi ludzie prezentowali swój program w poszczególnych kategoriach. Jako pierwsi wystartowali najmłodsi. Grupa średnia i najstarsza prezentowała swoje zmagania w sobotę i w niedzielę.

Konkurs oprócz swojej długiej historii posiada jeszcze jeden wyróżniający go element. A mianowicie sposób oceniania zmagań przez jurorów. Jak podkreślił dyrektor szkoły, Włodzimierz Piesiak, przy tak dużej liczbie uczestników, ciężko jest wyrażać swoją opinię na temat każdego muzyka, dlatego aby uniknąć nieporozumień i niepotrzebnych debat, każdy z jurorów przyznawał punkty danej osobie.

Wyniki ostatniej, III grupy, która brała udział w tegorocznej edycji konkursu Młodego Muzyka przedstawiają się następująco:
W kategorii instrumenty dęte drewniane po raz pierwszy w historii konkursu III miejsce przyznano exaquo dwojgu felcistom, Danielowi Mieczkowskiemu z Warszawy oraz Natalii Egielman z Gdańska. Na drugim miejscu uplasował saksofonista Łukasz Dyczko z Katowic. Pierwsze miejsce zajęła saksofonistka Paulina Młynarska z Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Z kolei w kategorii instrumenty dęte blaszane III miejsce zajął Patryk Makowski, puzonista z Bielska - Białej. Na II pozycji uplasował się trębacz Leonard Czekaj z Opola. Pierwsze miejsce zajął Maciej Prokopowicz Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej. Puchar konkursu Młodego Muzyka, przyznawany za najwyższą punktację w obu kategoriach, trafił do Zespołu Państwowego Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Bielsku Białej.

Na dłuższą relację z tego wydarzenia zapraszamy Państwa do dzisiejszego (09.05) programu w Telewizji Gawex.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: