Pobił szesnastolatka, bo ten trącił go rowerem - tygodniowe interwencje szczecineckiej Straży Miejskiej

  • KW
  • 2016-05-09 11:45:55
Pobił szesnastolatka, bo ten trącił go rowerem - tygodniowe interwencje szczecineckiej Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 02.05.2016 do 08.05.2016 r. strażnicy miejscy podjęli 151 interwencji w stosunku do 119 osób. W tym 46 podjętych interwencji przez strażników dotyczyło zdarzeń zarejestrowanych przez monitoring miejski.

W dniu 6.05.2016 r. około godziny 15.10 patrol Straży Miejskiej będąc na ulicy Bugno zauważył zadymienie nad lasem. Okazało się, że w lesie mężczyzna rozpalił ognisko, w którym wypalał kable w celu odzyskania z nich miedzi. Jak oświadczył mężczyzna, kable pozyskał z jednego z budynków przeznaczonego do rozbiórki. Przeciwko niemu będzie skierowany wniosek do Sądu o ukaranie.

W dniu 6.05.2016 r. do Straży Miejskiej wpłynęła informacja, że w parku leży mężczyzna. Strażnicy udali się we wskazane miejsce i zastali tam śpiącego na trawniku człowieka. Po dobudzeniu go okazało się, że jest on pijany. Stwierdził, że bardzo się zmęczył i dlatego zasnął.

W nocy 7.05.2016 r. strażnicy zauważyli dwóch mężczyzn bijących się na ulicy Lipowej. Mężczyźni okładali się wzajemnie pięściami, po czym jeden z nich prysnął drugiemu w twarz gazem pieprzowym. Strażnicy rozdzielili bijących się mężczyzn.

W dniu 7.05.2016 r. dyżurny Straży Miejskiej otrzymał telefoniczną informację o pobiciu rowerzysty w Parku Miejskim. Strażnicy udali się na miejsce, gdzie świadkowie zdarzenia powiedzieli, że jechali rowerami, gdy pijany, zataczający się mężczyzna, został lekko trącony przez rowerzystę. Szesnastoletni rowerzysta przeprosił mężczyznę, lecz ten zrzucił go z roweru i zaczął go kopać oraz bić. Na miejsce wezwano patrol policji, któremu strażnicy przekazali sprawcę pobicia.

W nocy 7.05.2016 r. strażnicy patrolowali teren szpitala, gdy zastali tam śpiącego na kartonach w korytarzu mężczyznę. Po dobudzeniu go okazało się, ze jest pijany. Przeciwko niemu będzie skierowany wniosek do sądu o ukaranie.

W nocy 8.05.2016 r. o godzinie 2.45 na ulicy Lipowej operator monitoringu zauważył młodych mężczyzn, z których jeden niszczył drzewko łamiąc jego koronę oraz słupek podpierający. Strażnicy udali się na ulicę Lipową, gdzie na miejscu ujęli sprawcę.

W ostatnim tygodniu patrole Straży Miejskiej zabezpieczały imprezy związane m.in. z obchodami 3 Maja. W dniu 7.05.2016 zabezpieczano przemarsz ulicami miasta zorganizowany przez społeczność szkolną. Tego samego dnia patrole SM zabezpieczały również przejazd motocyklistów przez miasto. W dniu 8.05.2016 strażnicy wzięli udział
w zabezpieczeniu obchodów rocznicy zakończenia II Wojny Światowej.

info: Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Szczecinku, Jolanta Siemaszko

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: