Narodowy Dzień Zwycięstwa w Szczecinku

  • KW
  • 2016-05-08 15:49:45
Narodowy Dzień Zwycięstwa w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

W niedzielę, 8 maja po raz drugi w Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Zwycięstwa. Także w naszym mieście, Starostwo Powiatowe Szczecinek zorganizowało uroczyste obchody w 71. rocznicę zakończenia zmagań wojennych.

Ustawę dotyczącą Dnia Zwycięstwa uchwalił Sejm RP pod koniec kwietnia 2015 roku. Po raz Pierwszy Narodowy Dzień Zwycięstwa obchodzony był w Polsce 8 maja 2015 roku. 

W naszym mieście uroczystość odbyła się dzisiaj (08.05) na Cmentarzu Komunalnym w Szczecinku. Obchody uświetnił udział Kompanii Honorowej 11. Batalionu im. Ziemi Szczecineckiej, a w trakcie uroczystości odczytany został Apel Poległych. Wieńce oraz wiązanki kwiatów zostały złożone przed Pomnikiem Żołnierzy Polskich i Radzieckich oraz Kwaterą Lotników Wojsk Alianckich i Kwaterą Żołnierzy Armii Krajowej. W uroczystości licznie udział wzięli samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, harcerze, młodzież szkolna i mieszkańcy naszego miasta. Nie zabrakło także Kombatantów II Wojny Światowej. 

Relacja z uroczystości, która odbyła się na Cmentarzu Wojennym, wyemitowana zostanie w poniedziałek (09.05) w serwisie informacyjnym ''Echa Dnia'', g. 17:15. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: