Powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

  • KW
  • 2016-05-07 17:03:43
Powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
  • Foto: Piotr Rozmus/Starostwo Powiatowe Szczecinek

Dziś (07.05) w Szkole Podstawowej nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, któremu od samego początku patronuje Starostwo Powiatowe. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych mogli wykazać się wiedzą na temat znajomości przepisów z zakresu Kodeksu Ruchu Drogowego oraz praktycznymi umiejętnościami, pokonując na rowerach wymagający tor przeszkód.

Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis tuż przed wręczeniem nagród podziękował serdecznie gospodarzom oraz organizatorom turnieju, a następnie zwrócił się do uczestników: Wasz poziom z roku na rok rzeczywiście jest coraz wyższy i to nas niezmiernie cieszy. Wasza wiedza sprawia, że wszyscy, jako uczestnicy ruchu drogowego, będziemy czuć się bezpiecznie, a o to przecież chodzi. Jak zawsze mamy dla was wspaniałe nagrody, do ufundowania których przyczyniła się również Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wszystkim, którzy uczestniczyli w turnieju serdecznie dziękuję i wierzę, że na etapie wojewódzkim również jako Powiat Szczecinecki odniesiemy sukces. 

W kategorii szkół podstawowych – zmagania indywidualne, najlepszymi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej Borne Sulinowo: 

I miejsce: Bartosz Skiba 
II miejsce: Bartłomiej Pasterczyk 
III miejsce: Julia Koszel 

W zmaganiach drużynowych:

I miejsce: Szkoła Podstawowa Borne Sulinowo
II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 7 Szczecinek
III miejsce: Szkoła Podstawowa Mieszałki

W kategorii gimnazjum – indywidualnie, również bezkonkurencyjni byli uczniowie z Bornego Sulinowa:

I miejsce: Maciej Januszkiewicz
II miejsce: Miłosz Postek
III miejsce: Jakub Białkowski

W zmaganiach drużynowych:

I miejsce: Gimnazjum Borne Sulinowo
II miejsce: Gimnazjum Wierzchowo
III miejsce: Gimnazjum nr 2 Szczecinek 

Można powiedzieć, że uczniowie z Bornego Sulinowa po raz kolejny zdominowali imprezę wykazując się imponującą wiedzą i nietuzinkowymi umiejętnościami zręcznościowymi. Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i dziś, to do nich powędrowały wszystkie nagrody za zmagania w kategorii indywidualnej. Wśród nich były: rowery, plecaki, oświetlenie, zapinki, liczniki prędkości oraz dyplomy i puchary. Zanim rowery trafiły do nowych właścicieli oczywiście musiały zostać „przetestowane” przez Starostę Krzysztofa Lisa, który na każdym z nich tradycyjnie wykonał rundkę po sali gimnastycznej. 13 maja odbędzie się etap wojewódzki turnieju. Już dziś życzymy powodzenia uczniom z powiatu szczecineckiego!

info: Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego Szczecinek

Powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: