Poseł Golińska zaprosiła do Szczecinka wiceministra edukacji i kuratora oświaty

  • KW
  • 2016-05-06 20:10:44
Poseł Golińska zaprosiła do Szczecinka wiceministra edukacji i kuratora oświaty
  • Foto: TV Gawex

W piątek (06.05) w naszym mieście gościł Wiceminister Edukacji Narodowej Maciej Kopeć oraz Kurator Zachodniopomorskiej Oświaty Jerzy Sołtysiak. Panowie przyjechali do Szczecinka na zaproszenie Poseł na Sejm RP Małgorzaty Golińskiej.

Jaki był powód zaproszenia wiceministra i kuratora do Szczecinka przez Poseł Golińską? Przede wszystkim burzliwe debaty związane z przyszłością polskiej oświaty. Z tego tytułu odbyło się spotkanie w Szczecinie, na którym mieli okazję wypowiedzieć się przedstawiciele samorządów, przedstawiciele szkół. W takim spotkaniu również braliśmy udział. Ale często jest tak, że takie spotkania nie wystarczą, bo zapoznajemy się z problemami, które są zgłaszane, a trochę inaczej jest kiedy widzimy je na miejscu - mówiła Poseł Małgorzata Golińska na krótkim briefingu zorganizowanym w Gimnazjum nr 1 w Szczecinku. Dlatego też przyjazd do powiatu miał służyć przyjrzeniu się bliżej sytuacji w placówkach oświatowych powiatu szczecineckiego. 

Goście wraz z Poseł odwiedzili szkołę w Łubowie, we Gwdzie Wielkiej oraz Gimnazjum nr 1 w Szczecinku. Jeden aspekt wizyty to przyjrzenie się pracy małych szkół, a drugi to aby do wszystkich przedstawicieli szkół trafił fakt, że po zmianie władzy w Polsce zmieniło się też podejście - zaznaczyła M. Golińska. Dzisiaj nie jesteśmy nastawieni na narzucanie swoich pomysłów, tylko wsłuchiwanie się w głosy nauczycieli i zgodnie z nimi wprowadzać zmiany - dodała. 

Wiceminister Maciej Kopeć zaznaczył w swoim przemówieniu, że przyczyną wizyty w Szczecinku były pytania o problemy małych szkół. Podczas wizyty przyglądaliśmy się funkcjonowaniu szkół, ich łączeniu, finansowaniu - mówił wiceminister. Natomiast Jerzy Sołtysiak wspomniał o planowanych debatach oraz zmianach w funkcjonowaniu jednostek pedagogicznych - kuratoriów oraz nadzoru pedagogicznego. 

Relacja z wizyty wiceministra oraz kuratora w poniedziałek (09.05) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

magda 2016-05-07 20:33

Pani poseł , czy burmistrz wysłał urzędników na marsz KOD do Warszawy, bo dzisiaj widziałam transparent na marszu KOD ze Szczecinka.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: