Wykonali bezpieczne, kreatywne zabawki dla przedszkolaków i otrzymali cenne nagrody

  • KW
  • 2016-05-06 13:43:21
Wykonali bezpieczne, kreatywne zabawki dla przedszkolaków i otrzymali cenne nagrody
  • Foto: zwycięzcy konkursu z opiekunem - uczniowie Gimnazjum nr 4 w Szczecinku

Dzisiaj (6 maja br.) o godz. 12:00 w audytorium Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku przy ul. Mickiewicza 2 odbyło się, połączone z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród, zakończenie konkursu recyklingowego „Mój starszy kolega zrobił mi zabawkę”, organizowanego w ramach Akademii Recyklingu Kronospan.

Kronospan od 2015 roku prowadzi kampanię informacyjno - edukacyjną na temat recyklingu drewna poużytkowego, a także realizuje proekologiczne działania w ramach Akademii Recyklingu Kronospan. Dzisiaj nastąpiło rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w konkursie „Mój starszy kolega zrobił mi zabawkę”. Celem konkursu było promowanie pozytywnych, proekologicznych zachowań oraz upowszechnianie dobrych praktyk, służących ochronie środowiska poprzez wykorzystywanie drewna poużytkowego, a także promowanie idei recyklingu. Konkurs był jednym z wielu działań, prowadzonych w ramach Akademii Recyklingu Kronospan, będącej częścią kampanii informacyjno – edukacyjnej na temat recyklingu drewna poużytkowego - mówi Beata Rafało, rzecznik prasowy firmy Kronospan.

Zadaniem konkursowym było wykonanie bezpiecznej, kreatywnej zabawki dla przedszkolaków. Wszystkie zespoły biorące udział w konkursie, otrzymały od Kronospan identyczne drewniane pakiety drewna recyklingowego. Uczniowie mieli półtora miesiąca na wyprodukowanie zabawek. Technika oraz rodzaj zabawki był dowolny, organizatorzy liczyli na kreatywność uczestników. Kolejno prace zostały poddane ocenie jury, w skład którego weszli przedstawiciele Starostwa Powiatu Szczecineckiego, Urzędu Miasta w Szczecinku, PGK oraz Kronospan.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 11 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ze Szczecinka i Białego Boru. Autorzy zwycięskich prac otrzymali od organizatora atrakcyjne nagrody rzeczowe. Dodatkową nagrodę otrzymała także szkoła, z której wywodziła się drużyna zajmująca pierwsze miejsce - poinformowała nas Beata Rafało, rzecznik prasowy firmy Kronospan. Najlepszą zabawką okazał się być drewniany samochód ciężarowy, wykonany przez trzech uczniów z Gimnazjum nr 4 im. Jana Brzechwy w Szczecinku. Uczniowie w nagrodę otrzymali rowery górskie. Drugie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół im. Oskara Langego w Białym Borze i otrzymali dyski zewnętrzne. Trzecie miejsce przypadło uczniom Gimnazjum nr 2 przy ZS im. Jana III Sobieskiego w Szczecinku, za co otrzymali półroczne karnety na basen i ściankę wspinaczkową.

To nie koniec tego typu przedsięwzięć - Kronospan już zapowiada następny konkurs. Konkurs „Szczecinek w miniaturze” tym razem będzie skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Ideą jest nie tylko promowanie ekologii, ale i naszego urokliwego miasta. Organizator liczy na to, że wysoki poziom prac będzie zaczątkiem niepowtarzalnej wystawy miniatur najpiękniejszych szczecineckich budynków - podsumowuje B. Rafało.

Relacja z rozwiązania konkursu już dzisiaj (06.05) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: