Testy "Bezpiecznego Przedszkolaka" na 5+

  • KW
  • 2016-05-06 07:51:51
Testy "Bezpiecznego Przedszkolaka" na 5+
  • Foto: KPP Szczecinek

W ramach wojewódzkiego programu "Bezpieczny Przedszkolak" policjantki ze Szczecinka odwiedziły najmłodszych z Przedszkola Kredka w Szczecinku.

W czwartek (05.05) cała grupa Biedronek aktywnie brała udział w zajęciach prowadzonych przez policjantki. Najpierw w ramach przypomnienia omówione zostały podstawowe znaki drogowe, które na co dzień towarzyszą w drodze do przedszkola milusińskim. Policjantki przypominały o zasadach bezpieczeństwa nie tylko na drodze. Później każdy musiał wykazać się umiejętnością prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych. Były cenne rady i przestrogi. Maluchy na bezdechu wymieniały czego nie wolno robić na drodze.

Prawdziwy test dopiero czekał biedronkową brać. Spacer w poszukiwaniu bezpiecznych miejsc na jezdni i przechodzenie przez przejście dla pieszych okazało się prawdziwym wyzwaniem. Był czas na zatrzymanie się, baczne spojrzenie w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo. Uśmiechnięte dzieci maszerowały po pasach, a kierowcy ani nie grymasili, ani nie trąbili tylko czekali uśmiechając się do maluchów.

Dzieci bezpiecznie wróciły do przedszkola, gdzie czekały na nie drobne upominki i dyplomy "Bezpiecznego Przedszkolaka". Każdy zdał test z bezpieczeństwa na 5+ tylko patrzeć jak pewnego dnia dumny przedszkolak zwróci mamie uwagę, że nie rozejrzała się w lewo, potem w prawo i jeszcze raz w lewo.


info: mł.asp. Anna Matys/KPP Szczecinek

Testy

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: