10 wypadków, 13 osób rannych, 68 nietrzeźwych - majówkowy weekend w zachodniopomorskim

  • KW
  • 2016-05-05 13:48:56
10 wypadków, 13 osób rannych, 68 nietrzeźwych - majówkowy weekend w zachodniopomorskim
  • Foto: TV Gawex

Majówka w tym roku trwała pięć dni. Już od 29 kwietnia na głównych trasach komunikacyjnych w naszym województwie było więcej patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszali się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy.

Od początku długiego majowego tygodnia na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do 10 wypadków drogowych, w których 1 osoba poniosła śmierć, a 13 zostało rannych. Dla porównania, w ubiegłym roku, podczas czterech dni majówki na zachodniopomorskich drogach, doszło do 14 wypadków, w których 5 osób zginęło, a 16 odniosło obrażenia - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie.

Do najtragiczniejszego w skutkach wypadku drogowego doszło 2 maja 2016r. na terenie powiatu szczecineckiego. Według wstępnych ustaleń, około godz. 15:15, na trasie Radostowo-Lubogoszcz gm. Grzmiąca kierujący samochodem marki Audi 80, na łuku drogi najprawdopodobniej wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. 21-letni kierujący na skutek poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z KPP w Szczecinku.

Niestety pomimo apeli, podczas majowego tygodnia na zachodniopomorskich drogach znów zatrzymano 68 nietrzeźwych kierujących, 7 po użyciu alkoholu. W ubiegłym roku  zatrzymano 75 nietrzeźwych i 12 po użyciu alkoholu. Każdy z zatrzymanych kierowców musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: