Powstał kolejny rodzinny dom dziecka w powiecie szczecineckim

  • KW
  • 2016-05-04 14:28:51
Powstał kolejny rodzinny dom dziecka w powiecie szczecineckim
  • Foto: TV Gawex

W powiecie szczecineckim przybywa rodzinnych domów dziecka. W środowe południe (04.05) w Starostwie Powiatowym w Szczecinku odbyło się podpisanie umowy z kolejną rodziną zastępczą, tym razem z Państwem Agnieszką i Markiem Liniewicz ze Szczecinka.

To czwarta rodzina, z którą powiat szczecinecki podpisał taką umowę. To jest pewna nasza polityka związana z wychowaniem dzieci w rodzinach zastępczych. Cieszę się ogromnie, że przy zaangażowaniu PCPRu udaje nam się takie rodziny przygotowywać, oczywiście po odpowiednim przeszkoleniu po to, aby dzieci trafiały do rodzinnych domów dziecka, a nie do placówek wychowawczych poza naszym powiatem - przemawiał podczas dzisiejszego spotkania Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis. 

Państwo Liniewicz od momentu zostania rodziną zastępczą wychowali 18 dzieci w różnym wieku, z tego 12 dzieci pomyślnie przeszło adopcję. Potwierdza to fakt, że rodzina zastępcza wypełnia swoją funkcję, aby dzieci były tylko przez jakiś czas w rodzinie zastępczej, a później powracały do rodziny biologicznej lub przechodziły pod adopcję - zaznacza starosta. Aktualnie Państwo wychowują 5 dzieci w wieku od 10 do 17, natomiast docelowo będą mogli opiekować się 8 dzieci.

Jak zaznacza Małgorzata Kubiak-Horniatko, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Państwo Liniewicz współpracują z PCPRem od wielu lat i dali się poznać jako rodzina kompetentna i wzorowo wypełniająca swoje obowiązki. Myślę, że podpisanie umowy to kwintesencja długoletniej pracy i docenienie tego, co dla naszych dzieci z powiatu i nie tylko zrobili. Bycie rodziną zastępczą to nie tylko same blaski, to także cienie - powiedziała M. Kubiak-Horniatko.  

Pani Agnieszka i Pan Marek mają trójkę swoich biologicznych dzieci, które są już usamodzielnione. Jak mówią, wychowywanie to jest to, co lubią dlatego zdecydowali się stworzyć rodzinny dom dziecka.

Relacja z podpisania umowy już jutro (05.05) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Powstał kolejny rodzinny dom dziecka w powiecie szczecineckim

Komentarze (2)

mieszkanka Szczecinka 2016-05-04 20:41

Państwo Liniewicze to najlepszy wybór dla dzieci. Oby takich ludzi w Szczecinku było jak najwięcej.

Ryszard 2016-09-11 01:38

Brawo dla Agnieszki i Marka! Jesteście wspaniali i macie duże serca.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: