Ratownicy OGR TADMED w 4 miesiące przeszkolili 933 osoby z zakresu podstawowej pierwszej pomocy!

  • KW
  • 2016-05-04 12:45:13
Ratownicy OGR TADMED w 4 miesiące przeszkolili 933 osoby z zakresu podstawowej pierwszej pomocy!
  • Foto: OGR TADMED SZCZECINEK

Choć nie lubią się chwalić tym co robią, to i tak ich działalność związana z pomocą medyczną jest coraz szerzej zauważana i doceniana. Ochotnicza Grupa Ratownicza TADMED Szczecinek działa na terenie powiatu szczecineckiego od 2013 roku i ma już na swoim koncie sporo sukcesów. Do ostatniego, a mianowicie wpisania grupy do systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego, dołącza właśnie wyjątkowa liczba - prawie tysiąc przeszkolonych osób z zakresu podstawowej pierwszej pomocy w okresie od 1 stycznia br. do 30 kwietnia br. Ratownicy zaznaczają jednak, że na tym nie koniec i już planują kolejne szkolenia.

Stowarzyszenie OGR TADMED Szczecinek to grupa osób w różnym wieku, trudniąca się różnymi profesjami, którą łączy jedno - chęć pomocy drugiemu człowiekowi. W swoim gronie grupa ratownicza skupia wiele osób. Trzonem stowarzyszenia są właśnie ratownicy medyczni, studenci kierunków medycznych, strażacy PSP i OSP, którzy swoim doświadczeniem i wiedzą dzielą się z innymi. Młodzi ludzie (każdy po kursie pierwszej pomocy przedmedycznej), zafascynowani udzielaniem pierwszej pomocy, z chęcią angażują się w organizowanie pokazów pierwszej pomocy czy pogadanek i szkoleń dla młodszych kolegów ze szkół podstawowych czy gimnazjów. Możliwość nauczania innych sprawia im dużą radość i satysfakcję.

Ogromny sukces, który na przestrzeni miesiąca odnieśli członkowie stowarzyszenia, to wpisanie grupy do rejestru jednostek współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego. Pisaliśmy o tym w artykule: Ochotnicza Grupa Ratownicza TADMED wpisana do systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego. W ciągu roku zostaliśmy grupą poszukiwawczo-ratowniczą, w ciągu 2 lat wpisano nas w system Ratownictwa Medycznego - mówi Tadeusz Tośko, Prezes Stowarzyszenia OGR TADMED i zaznacza, że jest to ich wspólna, ciężka i bezinteresowna praca dla ratowania życia. Kolejny sukces to szkolenia z podstawowej pierwszej pomocy, z których słyną ratownicy z TADMEDu. Ostatnie takie szkolenie przeprowadzali dla uczniów z Zespołu Szkół im. Jana III Sobieskiego w Szczecinku. Na zaproszenie dyrekcji Zespołu Szkół im. Jana III Sobieskiego przeprowadziliśmy zajęcia z zakresu podstawowej pierwszej pomocy. Zajęcia odbywały się kolejno dla każdej z klas i były prowadzone przez ratowników Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy należących do grupy - opowiada T. Tośko. Jak zaznacza nasz rozmówca, uczniowie bardzo chętnie brali udział w szkoleniach oraz mocno angażowali się w ćwiczenia. Zajęcia przebiegały w formie dyskusji, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Łącznie w czasie całego szkolenia Ochotnicza Grupa Ratownicza TADMED przeszkoliła 550 uczniów ww. szkoły.

Od 1 stycznia do 30 kwietnia w naszych zajęciach związanych z pierwszą pomocą wzięły udział 933 osoby, w tym dzieci, młodzież oraz dorośli. Każde z naszych szkoleń jest protokołowane i zatwierdzane przez organizatora - podsumowuje prezes stowarzyszenia i przyznaje, że grupa w planach ma już kolejne szkolenia, a także nowe pomysły i wyzwania, które zamierza realizować.

Życzymy grupie dalszych sukcesów!

Ratownicy OGR TADMED w 4 miesiące przeszkolili 933 osoby z zakresu podstawowej pierwszej pomocy!

Komentarze (1)

Kewin Nowak 2016-05-04 19:18

bardzo interesujące zdjęcie młodych ratowników

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: