SCS Wilcze Laski: sezon motoryzacyjny otwarty

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-05-01 18:04:25
SCS Wilcze Laski: sezon motoryzacyjny otwarty
  • Foto: TV Gawex

Dziś (1 maja) od rana na terenie lotniska Wilcze Laski trwa motoryzacyjna uczta dla miłośników motoryzacji. Na płycie lotniska zgromadziły się prawdziwe tłumy widzów, których nie odstraszyły nawet ogromne korki na drogach dojazdowych.

Wyścigi SCS Wilcze Laski to pierwsza z serii imprez Grand Prix Polski ¼ mili memoriał im. MARCINA „MARLONA” MACIĄŻKA. Łącznie odbędzie się sześć takich imprez, z czego aż dwie na Lotnisku w Wilczych Laskach. Wszystkie eliminacje oparte będą na jednolitym regulaminie i pomiarze czasu (aparatura SCS), a wyścigi odbędą się  w sumie na terenie kilku 4. lotnisk.

Główna atrakcją dzisiejszej imprezy otwierającej sezon, były oczywiście wyścigi na 1/4 mili, które rozgrywały się od godz.11:00. Ryk silników i wyjątkowość maszyn stających na starcie przyciągnęła tłumy fanów. Wielu wielbicieli zgromadziła także prezentacja poszczególnych aut, której dokonywali sami kierowcy. Kolejną atrakcją były popisy sprawności kierowców na torze z gęsto ustawionymi pachołkami. Atrakcją był zawodowy kaskader, który przewoził chętnych balansując na dwóch kołach. Strefa prezentacyjna  "Show and Shine" czyli stare odrestaurowane, lub nowe nietypowo tuningowane auta, które przyjechały z całej Polski, co roku powiększają grono uczestników i widzów tej  popularnej imprezy,

Dziś tu nie ścigają się już amatorzy, we wszystkich klasach wyścigów, a jest ich 9 ścigają się profesjonaliści, którzy cały rok ćwiczą do takich pokazów jak tu - powiedział nam Łukasz Kasak z SCS Wilcze Laski

Atrakcji przygotowanych przez organizatorów nie wystarczy opisać trzeba je po prostu zobaczyć. Dlatego zapraszam Państwa do poniedziałkowego (2 maja) programu TV Gawex, gdzie będzie można z bliska obejrzeć te wspaniałe maszyny i ich możliwości.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: