Otwarcie sezonu wodniackiego 2016

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-04-30 11:31:45
Otwarcie sezonu wodniackiego 2016
  • Foto: TV Gawex

Dziś 30 kwietnia o godzinie 10:00 w pięknym słońcu, na tle błyszczącej wody jeziora Trzesiecko, rozpoczęło się oficjalne otwarcie Sezonu Wodniackiego 2016.

Rozpoczął je burmistrz miasta Jerzy Hardie Douglasa krótką przemową w której zaznaczył, że to kolejny rok, w którym atrakcjami wodnymi na jeziorze Trzesiecko uda nam się przyciągnąć do miasta turytów. Nasz wyciąg działa bowiem jak magnes na miłośników sportów wodnych, a przez lata jego działalności udało się zaktywizować także wielu mieszkańców miasta do uprawiania tego typu sportów.

Na uroczystości nie mogło zabraknąć prezesa SzLOT Piotra Misztaka oraz jego pracowników, a także przedstawicieli urzędu miasta takich jak Katarzyna Dudź czy Małgorzata Bała. Pojawili się także przedstawiciele Academi Nautica  odpowiedzialni za zajęcia edukacyjne dla dzieci, trenerzy w tym Lech Chwedczuk, przedstawiciele WOPR - odpowiadający za nasze bezpieczeństwo na jeziorach i plażach oraz przedstawiciele PZW Jesiotr.

Jak powiedział nam Piotr Misztak, prezes SzLOT mamy ofertę dla wszystkich polaków, którzy ze względu na niebezpieczną sytuację w zagranicznych kurortach chcą wypocząć w kraju, jak i dla tych, którzy zawsze wybierają taki wypoczynek. Jest ona dostępna www.szczecinekwpakiecie.pl. Będziemy także przygotowywać specjalne pakiety dla turystów z miast partnerskich, który jak zapowiedział Burmistrz Jerzy Hardie Douglas mogą pojawić się u nas jeszcze w tym sezonie.

W tym sezonie SzLOT czeka jak co roku wiele zadań, są to przede wszystkim prowadzenie zajęć edukacyjnych w ramach Academia Nautica, utrzymanie plaż i pomostów, a także sprzętu pływającego. Utrzymanie wyciągu narciarskiego oraz wszelkie aktywności użytkowe, sportowe i rekreacyjne z nim związane.  SzLOT odpowiada także za organizacja spływów kajakowych oraz różnych wydarzeń związanych z aktywnością turystyczną w sezonie wiosenno letnim.

Program dzisiejszego dnia obfituje w liczne atrakcje, do których należą między innymi:

- pokazy narciarzy wodnych i wakeboardzistów
- pokazy grupy Błękitny Patrol
- zawody wędkarskie
- warsztaty żeglarskie
- warsztaty nurkowe
- punkt pomiaru ciśnienia Akademii Ratowniczej
- punkt informacyjny PZW Jesiotr i Straży Rybackiej, gdzie będziemy mogli dowiedzieć się m.in. jakie rzeki i jeziora wchodzą w skład wykazu łowisk w kole Jesiotr w Szczecinku oraz jakie są składki członkowskie.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: