Akcja Animacja: ''Szczecineckie Czarownice'' z kolejnymi nagrodami

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-04-30 10:16:02
Akcja Animacja: ''Szczecineckie Czarownice'' z kolejnymi nagrodami
  • Foto: TV Gawex

Animatorek - to znany nie od dziś zespół młodych twórców - działających pod opieką Jolanty Sierpińskiej przy Zespole Szkół Społecznych STO. To właśnie tam, już od kilku lat uczniowie rozwijają swoje pasje i zainteresowania związane z animacją poklatkową. W szkolnej pracowni animacji powstają filmy, które znajdują uznanie na przeglądach animacji poklatkowej, festiwalach ogólnopolskich czy międzynarodowych.

Film stworzony przez grupę uczniów pod okiem Jolanty Sierpińskiej zatytułowany "Szczecineckie czarownice" miał już 2 nagrody na swoim koncie, między innymi nagrodę w I Ogólnopolskim Konkursie Filmowym "Zabytkomania", który został zorganizowany przez Narodowy Instytut Dziedzictwa, we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej.

Kolejne dwie film otrzymał w ubiegłym tygodniu. W niedzielę 24 kwietnia zdobył III miejsce na Międzynarodowym Przeglądzie Filmów Animowanych Autorstwa Dzieci "Halo Echo 2016". Z kolei 29 kwietnia zajął II miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci "OKO KALEJDOSKOPU". 

Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunowi i życzymy dalszych sukcesów.

 Film dostępny jest TU

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: