Jezioro Wielimie w rękach prywatnych na najbliższe 30 lat.

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-04-30 09:38:10
Jezioro Wielimie w rękach prywatnych na najbliższe 30 lat.
  • Foto: TV Gawex

Wczoraj 29 kwietnia rozstrzygnięto proceduję konkursową na wyłonienie użytkownika rybackiego dla jeziora Wielimie na najbliższe 30 lat. Konkurs wygrało Przedsiębiorstwo Rybackie sp. z o.o. ze Szczecinka, które będzie zarządzało jeziorem już od 1 maja poinformowała rzecznik RZGW Anna Małysz.

Część wędkarzy jest zaniepokojona takim rozstrzygnięciem konkursu. Spodziewają się bowiem, że jezioro może nie będzie zarybiane zgodnie z obowiązującymi założeniami i że nowy właściciel już wkrótce rozpocznie intensywny odłów zarobkowy. Dzierżawcę obowiązuje jednak zarybianie zgodnie z założonym operatem i zastrzega, że będzie tego przestrzegał.

W konkursie o dzierżawę jeziora Wielimie brała udział także Gmina Szczecinek. Niestety oferta samorządu była nieco niższa od oferty Przedsiębiorstwa Rybackiego sp. z o.o. i ostatecznie, pomimo odwołań gminy co do rozstrzygnięcia konkursu nie udało się zmienić decyzji.

Komentarze (2)

mieszkaniec 2016-05-01 13:06

I piźd.ec,już po łowieniu amatorskim,dopiero jezioro odżyło,a tu znowu wytrzebią wszystkie ryby,proponuję akcję na facebooku,Wielimie nie dla prywatnych rąk.piszcie ludzie!

hahaha 2016-05-02 10:39

Boli dupka bo ktoś kupił jeziorko? Zawiść rak ludzkości

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: