[WIDEO] Pomysł SIS Terra nie byłby możliwy do zrealizowania. Konferencja w ratuszu

  • KW
  • 2016-04-28 15:54:37
Materiał wideo: BAL KARNAWAŁOWY SDK

Dzisiaj (28.04) w Urzędzie Miasta Szczecinek odbyła się konferencja, w której udział wzięli Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas oraz Wiceburmistrz Daniel Rak. Konferencja była odpowiedzią na ostatnie propozycje SIS Terra dotyczące budowy farmy fotowoltaicznej w Szczecinku.

Przypomnijmy, konferencja SIS Terra odbyła się 20 kwietnia, a jej tematem przewodnim były sposoby pozyskiwania energii odnawialnej, z której zdaniem opozycji, mogłoby korzystać nasze miasto. Pisaliśmy o tym w artykule: Odnawialne źródła energii zamiast nowego Placu Wolności - propozycja szczecineckich ekologów. Teza główna spotkania stowarzyszenia, to spóźniony nieco pomysł na to, jak 6 milionów złotych mogłoby wykorzystać nasze miasto inwestując w odnawialne źródła energii. Spóźnione, bo mowa o pieniądzach, które zostaną wydane na rewitalizację placu Wolności, który już trwa. Według członków SIS Terra, pieniądze przeznaczone na remont placu mogłyby być wydane na budowę farm fotowoltaicznych lub biogazowni i w dalszej perspektywie przynieść oszczędności miastu, a także jego mieszkańcom.

W odpowiedzi na ten pomysł, szczecineccy włodarze postanowili zwołać konferencję prasową i pokazać, że stowarzyszenie się myli w swoich założeniach. Zdaniem władz miasta przedstawiony pomysł jest niemożliwy do zrealizowania. Dotyczy to przede wszystkim wysokości dofinansowania, które może wynieść maksymalnie 46%, a nie 85%, jak przedstawiano. Innym problemem jest maksymalna wielkość farmy oraz koszty utrzymania oraz obsługi terenu, czego członkowie Terry nie uwzględnili w swojej prezentacji.  

Powyżej przedstawiamy zapis wideo z konferencji. Zapraszamy do oglądania!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: