Powiatowi radni obradowali po raz dwudziesty

  • KW
  • 2016-04-28 14:24:04
Powiatowi radni obradowali po raz dwudziesty
  • Foto: TV Gawex

XX Sesja Rady Powiatu w Szczecinku za nami. O godzinie 11:00 radni zebrali się w sali konferencyjnej im. Józefa Macichowskiego w Starostwie Powiatowym w Szczecinku. Porządek dzisiejszych obrad zakładał 15 punktów dotyczących między innymi działalności Powiatowego Urzędu Pracy oraz funkcjonowania szczecineckiego szpitala.

Początek sesji otworzyły interpelacje i wnioski radnych, podczas których głos zabrał między innymi radny Tomasz Wójcik. Jego wystąpienie dotyczyło odbywającej się kilka dni temu konferencji w Zespole Szkół Technicznych. Pisaliśmy o tym w artykule: Seksualność, islam, hejting i przestępstwa z nienawiści - konferencja naukowo-szkoleniowa w ZS Technicznych. 26 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych odbyła się konferencja ''Wielokulturowość a mowa nienawiści''. Adresatami byli uczniowie gimnazjów, a motywem przewodnim niebezpieczeństwo związane z mową nienawiści i szeroko rozumianym hejtem w Internecie - mówił Tomasz Wójcik. Z ubolewaniem stwierdzam, że ten temat został wykorzystany do prowadzenia walki politycznej (...). Żeby nie być gołosłownym przytoczę fragment wypowiedzi Pani Danuty Czajkowskiej aktualnej dyrektor Zespołu Szkół Technicznych: Z mową nienawiści mamy do czynienia wszędzie, począwszy od najwyższych szczebli naszego rządu, a kończąc na naszych małych samorządach - zacytował radny i zapytał, czy organ prowadzący jednostkę utożsamia się z taką wypowiedzią.

W dalszej części obrad ważnym punktem był ten dotyczący funkcjonowania szpitala w Szczecinku. W tej sprawie głos zabrał Prezes Spółki Szpital w Szczecinku Radosław Niemiec, który omówił między innymi sytuację finansową szpitala oraz planowane działania na najbliższy czas. Poruszone zostały także problemy kadrowe związane przede wszystkim z pielęgniarkami. Niestety pielęgniarki, które kończą studia, często wyjeżdżają do pracy na Zachód, gdyż tam są całkiem inne stawki - mówił Radosław Niemiec.

Inne tematy, które poruszone zostały podczas dzisiejszego spotkania radnych powiatowych, to między innymi to raport działalności Powiatowego Urzędu Pracy w roku 2015. Podjęto także kilka zmian uchwał związanych między innymi z budżetem powiatu szczecineckiego na rok 2016. Ważne było również przyjęcie Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy na lata 2016-2020. W dzisiejszej sesji udział wzięło 15 radnych.

Komentarze (1)

salowy 2016-04-29 09:06

To jest jakiś nabór dla pielęgniarek?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: