Statki, szachy i wieża czynne od majówki

  • KW
  • 2016-04-28 14:14:25
Statki, szachy i wieża czynne od majówki
  • Foto: TV Gawex

Nasze miasto ponownie budzi się do życia. Koniec kwietnia i początek maja to nie tylko pikniki miejskie, to również rozpoczęcie działalności wielu atrakcji, z których można korzystać w okresie letnim w Szczecinku.

Zgodnie z tradycją, z początkiem maja szczecinecka Komunikacja Miejska uruchamia połączenia szczecineckiej białej floty. Zarówno Tramwaj Wodny „Bayern”, jak i statek spacerowy „Księżna Jadwiga” są już gotowe do pasażerskich rejsów po naszym jeziorze. Zaczynamy kursować od długiego weekendu majowego, będą to, do okresu wakacyjnego, kursy tylko w weekendy. W wakacje kursy odbywały się będą codziennie - mówi nam Tomasz Merk, prezes Komunikacji Miejskiej w Szczecinku. Ceny biletów w tym roku pozostaną na tym samym poziomie. Dobra wiadomość jest też taka, że nasza flota została już odświeżona. Szczecinecki Tramwaj Wodny „Bayern” na swój pokład zabiera około 54 pasażerów, a jego wystrój nawiązuje do jednostek, które przeszło 60 lat temu pływały po szczecineckim jeziorze, czyniąc zeń niewątpliwą atrakcję. Z kolei Księżna może zabrać na pokład około 150 osób. Statki są przygotowane, pomalowane i czekamy na pasażerów - podsumowuje nasz rozmówca.

To jednak nie koniec atrakcji. Z nowym sezonem swoją działalność wznowi również wieża Bismarcka, która wzorem lat ubiegłych będzie dostępna dla zwiedzających. Najpóźniej do godziny 8:00 wieża Bismarcka będzie otwierana, a następnie zamykana przez pracowników PGK lub przez Straż Miejską - mówi nam Tadeusz Chruściel, wiceprezes PGK Szczecinek. Kolejną atrakcją, cieszącą się niemałym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów, która z 1-szym maja także rozpocznie swoją działalność, są szachy pod chmurką. W dwóch miejscach w naszym mieście wystawiamy figury szachowe, aby chętni mogli z nich korzystać. Dostępne będą w godzinach od 8:00 do 19:30-20:00 -  dodaje wiceprezes. Zarówno wieża Bismarcka, jak i szachy pod chmurką będą dostępne dla użytkowników przez cały tydzień, przez okres wiosenno-letni i częściowo jesienny.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: