Wycieczki z Francji i Niemiec przyjadą do Szczecinka

  • KW
  • 2016-04-27 14:57:38
Wycieczki z Francji i Niemiec przyjadą do Szczecinka
  • Foto: TV Gawex

W miniony weekend, w Szczecinku, gościły delegacje z zaprzyjaźnionych miast z Niemiec oraz z Francji. Celem wizyty był odbywający się w niedzielę, 24 kwietnia, 33. Bieg Uliczny Memoriał Winanda Osińskiego. Podczas wizyty były również okazje do rozmów na różne tematy, także te związane ze współpracą pomiędzy miastami.

Rozmawialiśmy na temat różnych wymian: sportowców, artystów, urzędników i innych, możliwych form współpracy - informuje Burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas. Po raz kolejny także poruszony został temat umożliwienia mieszkańcom miast wyjazdów do miast partnerskich. Zaoferowałem, że w ciągu miesiąca przygotujemy ofertę przyjazdów zarówno dla Francuzów i Niemców do Szczecinka - dodaje burmistrz i zaznacza, że musi być także jakiś pretekst tych przyjazdów. Latem na przykład mogą to być imprezy, które się u nas odbywają. Umówiliśmy się, że wkład finansowy miasta Szczecinek polegałby tylko na odebraniu turystów z lotniska i przywiezieniu ich do nas, a także na późniejszym odwiezieniu - mówi burmistrz. Miasto przygotuje również pakiety pobytów, które każdy z turystów będzie mógł sobie wybrać, w zależności od upodobań i kosztów. Już 80 procent oferty jest przygotowany, robi to Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna i za kilka dni już będzie gotowa. Przetłumaczymy ją na francuski i niemiecki, a następnie wyślemy - podsumowuje nasz rozmówca. 

O wizycie w Szczecinku delegacji z miast partnerskich i planach współpracy usłyszą Państwo podczas najbliższego Szczecineckiego Programu Samorządowego w TV GAWEX, 29 kwietnia. Zapraszamy!

Komentarze (1)

Teresa 2016-04-27 18:17

Transport zagranicznych turystów za publiczne pieniądze? A czy my też będziemy tam jeździć za ich pieniądze? Czy to tylko w jedną stronę propozycja?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: