Mistrzostwa Powiatu Szczecineckiego w pływaniu [WYNIKI]

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-04-26 11:17:32
Mistrzostwa Powiatu Szczecineckiego w pływaniu [WYNIKI]
  • Foto: Andrzej Buczacki

25 kwietnia na szczecineckim basenie w ramach powiatowych zawodów w pływaniu zmagali się przedstawiciele zarówno szkół podstawowych jak i gimnazjalnych.

Zawody podzielone były na dwie części, od godz. 9:00 pływali zawodnicy ze szkół podstawowych, a o godz.12:00 na basen wkroczyli gimnazjaliści. Do zawodów zgłosiło się sześć zespołów ze szkół podstawowych. Są to szkoły SP1, SP4, SP6, SP7 oraz SP Społeczna i SP  z Bornego Sulinowa. Najpierw startowały klasy czwarte i piąte, które pływały w trzech stylach dowolnym, klasycznym i grzbietowym. Zawody zakończyły biegli klas szóstych które oprócz rywalizacji w trzech stylach pływały także sztafetą  4x 50 metrów.

Jeśli chodzi o rywalizacje poziom między szkołami jest  dość wyrównany - powiedział Jacek Brynkiewicz organizator zawodów. Dziś dzieci mogą ćwiczyć tę, dość wdzięczną dyscyplinę sportu, zarówno w  różnych kołach pływackich działających u nas w mieście, jak i pod okiem nauczycieli, w ramach zajęć WF.

W sumie w zawodach wzięło udział ponad 120 młodych zawodników. W sztafecie 4x25 m zwyciężyli uczniowie SP6 osiągając czas 2 min 34,66 sek. Tuż za nimi uplasowali się uczniowie SP1 z wynikiem o jedną setną sek. gorszym 2min 34,67 sek. Na podium stanęli także uczniowie Sp7, którzy w sztafecie osiągnęli czas 2 nim 35,34 sek.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: