Kontrakt Samorządowy dla Powiatu Szczecineckiego podpisany!

  • KW
  • 2016-04-25 13:27:15
Kontrakt Samorządowy dla Powiatu Szczecineckiego podpisany!
  • Foto: TV Gawex

Dzisiaj (25.04) w sali obrad Rady Miasta Szczecinek, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Olgierd Geblewicz, podpisał wraz z samorządowcami naszego powiatu Kontrakt Samorządowy dla Powiatu Szczecineckiego. To kluczowy z punktu widzenia absorpcji środków pomocowych z Unii Europejskiej dokument, dzięki któremu do samego Szczecinka trafi 7 678 652,07 złotych, a do całego powiatu aż 23 240 198,36 złotych.

Do realizacji kontraktu przystąpiło siedem podmiotów – Miasto Szczecinek (lider kontraktu) oraz Gmina Barwice, Gmina Biały Bór, Gmina Borne Sulinowo, Gmina Grzmiąca, Gmina Szczecinek i Powiat Szczecinecki. Samorządy te wspólnie opracowały koncepcję, w której zawarto 14 projektów priorytetowych wzmacniających strefę gospodarczą, społeczną i infrastrukturalną. Wartość zaplanowanych przedsięwzięć to blisko 27 mln zł, w tym dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego wyniesie 23,2 mln zł. Od dnia zawarcia umowy Kontraktu Samorządowego włodarze mają 6 miesięcy na złożenie pełnej dokumentacji aplikacyjnej. Nie jest kwestią przypadku, że zaczynamy właśnie od Szczecinka i powiatu szczecineckiego. Państwa Kontrakt Samorządowy został po prostu najwyżej oceniony w całym regionie i stąd moja wizyta - powiedział dzisiaj Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego O. Geblewicz.

Jeśli chodzi o nasze miasto to w ramach Kontraktu Samorządowego sfinansowane zostanie pięć, bardzo ważnych przedsięwzięć. Pierwsze z nich to "Modernizacja oświetlenia miejskiego w Szczecinku w kierunku jego energooszczędności", na którą dofinansowanie łączne wyniesie 2 064 449,40 zł. Kolejną inwestycją, jaka sfinansowana zostanie za unijne pieniądze jest "Uzupełnienie sieci dróg rowerowych prowadzących do miejsc pracy i szkół w mieście Szczecinek". W przypadku tego projektu kwota dofinansowania unijnego wyniesie 1 584 180,70 zł. Na "Rozbudowę dynamicznego systemu informacji pasażerskiej wraz z modernizacją głównych przystanków autobusowych w Szczecinku" miasto otrzyma wsparcie w wysokości 1 530 000,00 złotych. Bardzo wysoko zostały też ocenione nasze projekty edukacyjne, "Równi w wiedzy - podnoszenie szans edukacyjnych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów miasta Szczecinek" - 2 265 615,50 zł oraz "Przyjazna szkoła - zmniejszenie barier w dostępie do dobrej jakości edukacji".

Poniżej przedstawiamy szczegółową tabelę inwestycji i przedsięwzięć.

info: T. Czuk/UM Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: