Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Szczecinku

  • KW
  • 2016-04-25 10:54:21
Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Szczecinku
  • Foto: KPP Szczecinek

W minionym tygodniu, w Komendzie Powiatowej Policji w Szczecinku pojawiły się dzieci z Przedszkola Niepublicznego Miś w Szczecinku. Milusińscy oprócz zwiedzania i poznawania tajników komendy, odświeżyły swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa.

Dzieciaki z bliska mogły zobaczyć jak zabezpiecza się ślady i ściąga odciski palców. W opylaniu pozostawionych na przedmiotach odciskach, przedszkolaki dopatrywały się jakiejś magicznej sztuczki. Pytania a jak?, a dlaczego? i skąd? powtarzane były bez przerwy i przy każdym kolejnym zadaniu, które wykonywał technik kryminalistyki.

Oprócz tajników pracy technika kryminalistyki, dzieci z bliska mogły przyjrzeć się pracy oficera dyżurnego i sprawdzić jak wygląda sala odpraw czy niebieski pokój. Policjantki zaprezentowały najmłodszym pomieszczenia do obsługi psów i ostrzegły przed niewłaściwym postępowaniem w kontakcie z agresywnym zwierzęciem. Sprawdzian z postawy zwanej „żółwikiem” dzieci zaliczyły na 5+. Trudne zadanie do wykonania miały również panie z przedszkola, które zademonstrowały na sobie elementy policyjnego ubioru do rozpraszana tłumu.

Na koniec każdy przedszkolak otrzymał opaskę odblaskową, aby zawsze pamiętał o bezpiecznej drodze z przedszkola do domu i nie tylko.

info: KPP Szczecinek

Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: