593 biegaczy pobiegło w biegu głównym Winanda Osińskiego [FOTOGALERIA] [WYNIKI]

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-04-24 14:13:15
593 biegaczy pobiegło w biegu głównym Winanda Osińskiego [FOTOGALERIA]  [WYNIKI]
  • Foto: Andrzej Buczacki

W biegu głównym 33 Memoriału Winanda Osińskiego, który ruszył o godz 13:00 spod szkoły im. Adama Mickiewicza w Szczecinku zmagało się dziś 924.04) aż 593 biegaczy z Polski i zagranicy. To prawdziwe święto sportu i mógł to poczuć każdy, kto pomimo niezachęcającej pogody stanął dziś na linii startu ruszył w 10 km trasę ulicami miasta. Bieg kończył się płycie boiska Ośrodka Sportu i Rekreacji, a wzdłuż całej trasy do wysiłku zachęcała biegaczy zgromadzona publiczność.

Bieg główny rozpoczął się o godz. 13:00, a pierwszy zawodnik Tomasz Grycko z UKS Władysławowo, przekroczył linię mety  29 min i 28 sek później, zdobywając tym samym pierwsze miejsce. Dwa kolejne miejsca należały do biegaczy ukraińskich. Mykola Iukhymchuk (czas:29:52) i Mykhaylo Ivreniuk (czas:30:56). W pierwszej 10-tce znalazło się w sumie aż czterech ukraińskich biegaczy. W biegu brali także udział znakomici goście: brązowy medalista Mistrzostw Polski w biegach przełajowych na 10 kilometrów – Andrzej Rogiewicz, wielokrotna Mistrzyni Świata w kategorii kobiet +70 – Janina Rosińska czy czterokrotny uczestnik Mistrzostw Świata na dystansie 100 km – Dariusz Guzowski.

Najszybszym mieszkańcem Szczecinka był, tak jak rok wcześniej, Sylwester Szymański reprezentujący Team Biegowy Szczecinek / ULKS Barwice, który osiągną czas 34:08 i zajął 14 miejsce w klasyfikacji. Kobietą, która najszybciej dobiegła na metę była reprezentantka Białorusi - Anastasiya Dashkevich z klubu Achilles Leszno, jej czas to 36:09, zajęła 25 miejsce. Burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie Douglas biegnący z numerem 1, przekroczył na metę jako 505 zawodnik, z czasem 56:38. Tuż za nim wbiegł Eric Marino - gość z zaprzyjaźnionej ze Szczecinkiem miejscowości Noyelles Sous Lens, który przybył tu wraz z delegacją urzędników miejskich.

Zmiana klasyfikacji w pierwszej dziesiątce biegu ( w stosunku do lat ubiegłych) jest konsekwencją zmian wprowadzonych w regulaminie biegu, a  w szczególności jego części poświęconej wysokości przyznawanych nagród. Jak powiedział nam Maciej Makselon  dyr. OSiR obecnie nagród jest więcej, ale za to są nieco niższe, główna nagroda wynosi 1.500 zł. a nie 2.000 jak to było uprzednio. To sprawiło, że z biegu wycofali się Kenijczycy, którzy co roku przyjeżdżali dla nagród właśnie. To zniechęcało innych startujących więc zmieniliśmy nieco politykę przyznawania nagród pieniężnych i rzeczowych.

Nowością w tegorocznej rywalizacji byli tkz. pacemakerzy, którzy dyktowali  tempo zawodnikom, którzy chcieli ukończyć bieg w optymalnym czasie (50/55min). Na trasie były rozlokowane 4 punkty medyczne, 23 posterunki służb medycznych, 3 karetki pogotowia 1 mobilny szpital. Po ukończeniu biegu na płycie stadionu trwała uroczystość wręczania nagród, pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali też ciepły regeneracyjny posiłek

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: