33 Memoriał Winanda Osińskiego rozpoczęty [FOTOGALERIA]

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-04-24 10:18:00
33 Memoriał Winanda Osińskiego rozpoczęty [FOTOGALERIA]
  • Foto: TV Gawex

Dziś 24 kwietnia punktualnie o godz.9:00 na stadionie szczecineckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ruszył 33 Memoriał Winanda Osińskiego. W tym roku w biegu weźmie udział rekordowa liczba uczestników, zarówno w biegach młodzieżowych jak i biegu głównym.

Międzynarodowy Bieg Uliczny im. Winanda Osińskiego to jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez biegowych w naszym regionie. Wszystko wskazuje na to, że 33 edycja biegu przyciągnęła rekordową liczbę biegaczy. Na dwa dni przed zamknięciem list zarejestrowało się przeszło 680 biegaczy z całej Polski i zagranicy, ale zapisy trwają do ostatniego momentu przed startem, więc ta liczba może się jeszcze ostatecznie zmienić.

Wśród  biegaczy są Ukraińcy, Białorusini oraz czołówka polskich zawodników. Na bieg przyjechała też dość liczna grupa biegaczy francuskich z miejscowości Noyelles sous Len. Jak powiedział Maciej Makselon dyr. OSiR i organizator biegu - to co nas cieszy najbardziej to zwiększająca się z roku na rok liczba biegaczy ze Szczecinka. Na co dzień widać, ze bieganie staje się bardzo popularne, wystarczy wyjść po południu do parku, czy zobaczyć ile osób biega w sobotnim Parkrunie. Impreza  taka jak ta dodatkowo motywuje biegaczy do podjęcia przygotowań przed startem.  Jeszcze 10 lat temu w biegu uczestniczyło zaledwie kilku mieszkańców naszego miasta, obecnie ta liczba przekracza 200 biegaczy. W biegach młodzieżowych weźmie udział około 1500 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych ze Szczecinka i całego regionu.

Honorowymi starterami zawodów są mer Noyelles sous Lens - Alain Roger oraz burmistrz Neustrelitz - Andreas Grund, którzy przebywają z wizytą w naszym mieście. Dodatkową atrakcją tegorocznego memoriału będzie wspólny bieg trzech burmistrzów Noyelles sous Lens, Neustrelitz i Szczecinka. Jak powiedział Jerzy Hardie Douglas, może niekoniecznie poświęciłem wystarczająco dużo czasu w tym sezonie, żeby się bardzo  dobrze przygotować, ale na pewno dam z siebie wszystko.

O godz. 9:00 na starcie stanęli najmłodsi biegacze i razem z rodzicami ruszyli w swój pierwszy bieg. Tu chodzi nie tylko o  rywalizację, ale o zabawę i takie zaprzyjaźnienie się ze sportem. Pokazanie, że to może być przyjemność  - mówi Maciej Makselon dyr. OSiR.

 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: