Dni otwarte w ''Ekonomiku''

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-04-23 12:00:16
Dni otwarte w ''Ekonomiku''
  • Foto: TV Gawex

Dzień Otwarty w ZS im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku, popularnie zwanym "ekonomikiem" był pełen atrakcji. Uczniowie za pomocą licznych prezentacji, doświadczeń w różnych pracowaniach próbowali zachęcali swoich młodszych kolegów do podjęcia nauki w tej właśnie szkole. Ekonomik jest najliczniejszą jednostką edukacyjna w Szczecinku i co roku cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów, pragnących kontynuować kształcenie na kierunkach technicznych jak i ogólnych.

Dzień otwarty zaczął się o godz. 9:00 maratonem matematycznym. W którym wzięło udział ponad 100 uczniów z całego powiatu,którzy zmagali się w następujących  kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum, technikum. Maraton składał się z 5 bloków po 40 minut, po 2 blokach z konkursu odpadali najsłabsi uczniowie, a kolejne osoby rywalizowały o zwycięstwo w zadaniach i testach.

Tuż przy wejściu do szkoły uczniowie zorganizowali  stoiska, na których pod okiem Pani Marty Sałachub przedstawiali przybyłym ofertę szkoły. Można tam było znaleźć broszury informacyjne, wraz z opisanymi kierunkami edukacyjnymi, ale także dowiedzieć się o bogatej ofercie poza edukacyjnej ( wymiany uczniowskie, różnego rodzaju wydarzenia, akcje uczniowskie itp.)

W poszczególnych pracowniach tematycznych uczniowie przedstawiali walory nauki na wybranych kierunkach i tak, w pracowni geograficznej prowadzono prezentacje na temat przyrody, a w pracowni chemicznej - doświadczenia z różnymi substancjami chemicznymi.

Szkoła prezentowała zainteresowanym swój nowy profil nauczania  jaka jest reklama i dziennikarstwo. Tu gimnazjaliści mogli zobaczyć przykładowe prezentacje grafiki komputerowej i mieli możliwość spróbowania stworzenia własnej grafiki w photoshopie.

Dni otwarte to dobra okazja aby przed podjęciem decyzji o dalszej edukacji odwiedzić wybraną szkołę i porozmawiać zarówno z nauczycielami jak i uczącymi się tu uczniami. Pytań o atmosferę w szkole oraz możliwości rozwoju dziś padało tu wiele i trzeba przyznać, że większości odwiedzającym bardzo się podobało. Czy dzisiejszy Dzień Otwarty przełoży się na największy w Szczecinku nabór uczniów do klas pierwszych zobaczymy już wkrótce.

 Na relację z tego wydarzenia zapraszamy do wydania wiadomości Echa Dnia w TV Gawex

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: