Dwudniowa konferencja o odpadach i surowcach drzewnych w Szczecinku

  • KW
  • 2016-04-22 14:12:23
Dwudniowa konferencja o odpadach i surowcach drzewnych w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

''Pozyskiwanie, przetwarzanie oraz zagospodarowanie surowców i odpadów drzewnych'' - to tytuł dwudniowej konferencji, która rozpoczęła się dzisiaj (22.04) w naszym mieście. Pierwszy dzień wydarzenia skierowany został w stronę przedsiębiorstw komunalnych, natomiast drugi dedykowany będzie Zakładom Usług Leśnych. Uczestnicy konferencji biorą udział w ciekawych sesjach tematycznych prowadzonych przez specjalistów oraz w prezentacjach, między innymi sprzętu leśnego.

Dzisiaj (22.04) od godzin porannych trwa w Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej konferencja dotycząca przede wszystkim problemów związanych z recyklingiem drewna poużytkowego. Na rozpoczęcie wydarzenia głos zabrał starosta Krzysztof Lis, który powitał zgromadzonych gości. Wśród nich byli między innymi Burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas, Wiceburmistrz Daniel Rak oraz szef Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie Jacek Chrzanowski. Nie zabrakło także przedstawicieli firm i instytucji związanych z przetwórstwem drewna. 

Konferencję zaplanowano na dwa dni (22-23.04). Dzisiejsza część tematycznych spotkań, której gospodarzem był przede wszystkim szczecinecki PGK, dotyczyła zagadnień związanych z gospodarką komunalną, a przede wszystkim z problemem segregacji, selekcji odpadów oraz możliwości ich wykorzystania. Natomiast gospodarzem jutrzejszych wykładów będzie Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, która opowie się m.in. w kwestiach związanych z drewnem.

Zarówno dzisiejsze wykłady w Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej, jak i jutrzejsze spotkania w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych mają w jak najlepszy sposób zoptymalizować pracę z zakresu wykorzystywania drewna. Dzięki takim konferencjom, efektywność pracy poszczególnych przedsiębiorstw na pewno znacząco się poprawi. 

Relacja z wydarzenia już dzisiaj w serwisie informacyjnym Echa Dnia. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: