Dzień Otwarty Północnej Izby Gospodarczej

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-04-22 12:49:25
Dzień Otwarty Północnej Izby Gospodarczej
  • Foto: TV Gawex

Jeżeli jesteś biznesmenem, albo jeśli dopiero planujesz rozpocząć działalność gospodarczą warto nie robić tego w pojedynkę. Doświadczenia innych z tej samej lub konkurencyjnej branży pomogą nie tylko nie popełniać błędów ale mogą realnie pomóc tworzyć twój własny biznes. Pod takim hasłem działa Północna Izba Gospodarcza odział Koszalin, która w ramach "Dni Otwartych" do współpracy zaprasza nowych członków.

Celem codziennych starań pracowników  i członków Północnej Izby Gospodarczej z siedziba w Koszalinie jest tworzenie warunków rozwoju i unowocześniania życia gospodarczego, wspieranie inicjatyw członków oraz działanie na rzecz rozwoju regionalnych i międzyregionalnych kontaktów gospodarczych. Jednym z takich działań był Dzień Otwarty Północnej Izby Gospodarczej,  który odbył się dnia 21 kwietnia w Restauracji Hotelu Gromada.

Program Dni otwartych był bardzo bogaty i składał się z wielu ciekawych prelekcji, w których udział wzięło wielu zaproszonych gości. Dopisała tez frekwencja bo w spotkaniu wzięło udział ponad 150 przedsiębiorców. Jak powiedział nam Roma Biłas prezes PIG Koszalin, dużym zainteresowaniem cieszył się projekt kojarzenia inwestorów zainteresowanych rynkiem venture oraz młodych, nowatorskich firm poszukujących kapitału. Nazywamy to Aniołowie Biznesu sieci Amber. Aniołowie Biznesu to doświadczeni przedsiębiorcy posiadający wolny kapitał, który chcą zainwestować w przedsięwzięcia o podwyższonym ryzyku, dającym możliwość kilkukrotnego wzrostu zainwestowanych funduszy - tłumaczy prezes Biłas. Marzena Olszyńska manager PIG Koszalin, także nie kryła satysfakcji z dzisiejszego spotkania. Frekwencja była tak duża, ze uświadomiło to nam jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu inicjatywy. W Polsce bardzo trudno być przedsiębiorca, dlatego takie wsparcie jakie daje Izba i jej członkowie jest bezcenne.

Tomasz Święs vce prezes Pomorskiego Banku  Spółdzielczego w Świdwinie przedstawi ofertę kredytów i pożyczek skierowanych do małych i średnich przedsiębiorstw, także mikro-firm. Zostaną również przedstawione specjalne nisko oprocentowane pożyczki dla przedsiębiorców. Przedstawiciel Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Północna Izba Gospodarcza zrzesza ponad 170 podmiotów i działa bardzo aktywnie w wielu dziedzinach, także tych  pozagospodarczych. Izba próbuje zachęcać swoich członków do aktywności sportowej organizując imprezy biegowe  oraz siatkarskie. Jak powiedział nam Karol Matuszewski lider grupy sportowej PIG biznesmeni narażeni są na silny stres i aktywności sportowa na pewno im służy. W ramach tych aktywności gramy w piłkę siatkową, w piłkę nożną organizujemy spływy kajakowe i rajdy rowerowe.

Północna Izba Gospodarcza oddział Koszalin prowadzi także zakrojone na szeroką skalę działania charytatywne, wystarczy tu wspomnieć o charytatywnym pokazie mody organizowanym co roku przez panią Hannę Mojsiuk z udziałem przedsiębiorców, paczkach dla dzieci, czy także dorocznym Izbowym Balu Charytatywnym.

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: