IV Feminarium w Złocieńcu

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-04-22 10:23:14
IV Feminarium w Złocieńcu
  • Foto: Złocieniecki Ośrodek Kultury

Dnia 16 kwietnia 2016r. w sali widowiskowej ZOK odbyło się IV Feminarium, czyli twórcze warsztaty dla pań. Inicjatorem i organizatorem spotkań jest złocieniecki klub kobiet „Szpilki na deptaku”.

Wiosenne spotkanie zwyczajowo cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wzięły w nim udział nie tylko złocieńczanki, ale także miłośniczki Feminarium z okolic Kołobrzegu i Łodzi.
A co złożyło się na program?
Pierwszy moduł obejmował warsztaty haitańskiego tańca hul. W brawurowym stylu przeprowadziła je szczecinianka Beata Kołodziej.  Swoją pasją i pogodą ducha, a także umiłowaniem tańca „zaraziła” wszystkie uczestniczki.   
Liderką drugiego modułu była wszystkim znana mieszkanka naszego miasta - Jadwiga Adrianowska. Z właściwą sobie energią i znawstwem tematu poprowadziła warsztaty plastyczne „Podszepty” zainspirowane realizmem magicznym i malarstwem metafizycznym. Po raz kolejny nasze panie odkryły w sobie ogromne pokłady drzemiących w nich talentów wyrażonych poprzez farbę i pędzel.
 Po zakończonych warsztatach zmęczone, ale pełne pozytywnych emocji uczestniczki, przy kawie i herbacie, dzieliły się swoimi doświadczeniami, obiecując spotkać się ponownie na kolejnej edycji Feminarium.

Klub Kobiet „Szpilki na deptaku” został stworzony z myślą o kobietach i przez kobiety. To przestrzeń, która sprzyja odkrywaniu i rozwijaniu kobiecości, która inspiruje i wspiera osoby pragnące żyć w zgodzie ze sobą, ze swoimi oczekiwaniami i potrzebami.

Ja powiedziała nam Jolanta Smulska - twórczyni Klubu Kobiet "Szpilki na Deptaku" - nasze spotkania mają na celu integrację kobiet kreatywnych, aktywnych  społecznie i zawodowo, pełnych pasji tworzenia,. Stawiamy na  twórczą wymianę doświadczeń, umiejętności, wiedzy, idei a także wzajemne inspiracje. Żyjemy bardzo szybko, na co dzień brak nam czasu na realizację swoich pasji, dlatego podczas tych spotkań szukamy przestrzeni  na rozwój osobisty, rozwój pasji  i zainteresowań, który każdy w sobie gdzieś nosi. Jak jako osoba związana z ośrodkiem kultury, chcę w ten sposób zaangażować panie w promocję twórczych i kulturalnych działań w środowisku lokalnym. Na spotkaniach poruszamy różne tematy promocję zdrowego stylu życia, ochrony zdrowia, czy sposoby na organizację czasu wolnego, ale także oferujemy wzajemne wsparcie i pomoc w sytuacjach trudnych. Dziś mogę stwierdzić, że to bardzo cenna inicjatywa i cieszy się wśród naszych pań dużym zainteresowaniem.

Jeśli któraś z pań z okolic Złocieńca jest zainteresowana takimi zajęciami. Złocieniecki Dom Kultury zaprasza do kontaktu:

Dołącz do nas! Tu będziesz mogła spotkać się z ciekawymi osobami, wymienić doświadczenia, zawrzeć nowe znajomości. Będziesz mogła pogłębiać swoją wiedzę, rozwijać już posiadane albo zdobywać nowe umiejętności, odkryć w sobie  nowe pasje. Tu będziesz mogła poczuć się kreatywna i przedsiębiorcza; uwierzyć w swoje możliwości i zdolności.

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

Natalia 2016-04-22 19:32

Może u nas zrobić takie warsztaty... Chętne Panie by się znalazły. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: