Szczecineccy harcerze zaprosili uczniów na rajd ekologiczny

  • KW
  • 2016-04-22 10:11:56
Szczecineccy harcerze zaprosili uczniów na rajd ekologiczny
  • Foto: TV Gawex

Niesłabnącą popularnością cieszy się coroczny rajd ekologiczny organizowany przez Hufiec ZHP Szczecinek. Po raz kolejny uczniowie podzieleni na patrole, wyruszyli pod opieką harcerzy i harcerek na poszukiwanie punktów kontrolnych. Tematem przewodnim dzisiejszego (22.04) wydarzenia jest zdrowa żywność, a grupy, które wykażą się najlepszą znajomością tego zagadnienia otrzymają ciekawe nagrody oraz dyplomy.

Dokładnie o godzinie 9:00 pod wieżą Przemysława rozpoczął się XXVII Rajd Ekologiczny organizowany każdego roku przez Hufiec ZHP w Szczecinku im. chor. Zdzisława Pilawy. Tegoroczna edycja rajdu po raz kolejny cieszy się sporym zainteresowaniem, a bierze w niej udział ponad 100 uczestników. Tematem, który przyświeca wydarzeniu jest zdrowa żywność. Na punktach kontrolnych, które znajdują się w lasach przy jeziorze Trzesiecko, czekają na patrole harcerze z zadaniami. Uczestnicy muszą na przykład ułożyć piramidę żywienia lub zaparzyć herbatę na ognisku. Pytania i zadania na trasie zostały zróżnicowane odpowiednio według kategorii wiekowych: szkoły gimnazjalne i szkoły podstawowe tak, aby każdy mógł sobie poradzić z odpowiednią skalą trudności.

Rajd potrwa do godzin popołudniowych. Dla najlepszych patroli przewidziane są puchary i nagrody. Oficjalne zakończenie rajdu odbędzie się ogniskiem przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym na Świątkach.

Relacja z wydarzenia już dzisiaj (22.04) w serwisie informacyjnym Echa Dnia. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: