Najmłodsi doskonale wiedzą, jak należy dbać o naszą planetę

  • KW
  • 2016-04-21 15:24:11
Najmłodsi doskonale wiedzą, jak należy dbać o naszą planetę
  • Foto: TV Gawex

W Szkole Podstawowej w Bornem Sulinowie obchody Dnia Ziemi to już tradycja, której towarzyszy szereg atrakcji. Jak zawsze punktem kulminacyjnym było rozwiązanie konkursu, tym razem plastycznego na najlepszy plakat, poruszający tematykę hasła przewodniego tegorocznego Dnia Ziemi czyli - ''Palący temat – niska emisja''.

Światowy Dzień Ziemi to największe, ekologiczne święto świata obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach . Obchody organizowane są od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię, a organizatorzy ze wszystkich krajów od wielu lat skupieni są w Earth Day Network, z siedzibą w Waszyngtonie. W Polsce początek obchodów to rok 1990. Tegoroczne obchody Światowego Dni Ziemi poświęcone są ochronie klimatu i przeciwdziałaniu niskiej emisji. Założenie jest takie, aby przez zaproponowany program obchodów, można było edukować, informować i kształtować postawy sprzyjające redukcji tzw. „niskiej emisji”.

Borne Sulinowo od wielu lat angażuje się w działania proekologiczne, czynnie włączając w to najmłodszych, o czym może świadczyć np. utworzenie pracowni bioróżnorodności w Szkole Podstawowej. Dziś (21.04) z okazji Światowego Dnia Ziemi dokonano uroczystego rozwiązania konkursu plastycznego pt. "Palący temat – niska emisja". Uroczystego wręczenia nagród dokonała Burmistrz Miasta i Gminy Borne Sulinowo, Renata Pietkiewicz – Chmyłkowska, a ich fundatorami byli: Urząd Miejski w Bornem Sulinowie oraz Nadleśnictwo Borne Sulinowo.

Tuż po rozdaniu nagród, po raz kolejny zaprezentowano spektakl przygotowany przez gospodarzy czyli uczniów Szkoły Podstawowej w Bornem Sulinowie. Akcja toczyła się w wiosce Smerfów, gdzie próbował zatruć ich odwieczny wróg – Gargamel. Następnym punktem obchodów Dnia Ziemi były zajęcia przeprowadzone przez edukatora leśnego z Nadleśnictwa Borne Sulinowo, oczywiście wszystko w nowej pracowni bioróżnorodności. Tego typu działania mają na celu zwrócenie uwagi najmłodszych na współczesne problemy dbania o naszą planetę, a także edukowania ich w tej dziedzinie.

Relacja z wydarzenia już dzisiaj (21.04) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: