Rekordowa ilość uczestników w biegu głównym!

  • KW
  • 2016-04-21 10:16:33
Rekordowa ilość uczestników w biegu głównym!
  • Foto: TV Gawex

Wielkimi krokami zbliża się 33. Bieg Uliczny Memoriał im. Winanda Osińskiego. Wiemy już, że zostanie pobity rekord uczestników biegu głównego na 10 kilometrów. W tej chwili zapisanych jest 691 osób, z czego opłatę uiściło 536 biegaczy! Natomiast w biegach młodzieżowych zapisanych jest już około 1500 osób.

Na starcie nie zabraknie utytułowanych zawodników z Polski, Ukrainy i Białorusi. Pojawią się także m.in. Burmistrz Szczecinka – Jerzy Hardie-Douglas, brązowy medalista Mistrzostw Polski w biegach przełajowych na 10 kilometrów – Andrzej Rogiewicz, wielokrotna Mistrzyni Świata w kategorii kobiet +70 – Janina Rosińska czy czterokrotny uczestnik Mistrzostw Świata na dystansie 100 km – Dariusz Guzowski.

Tegoroczny memoriał to także biegi młodzieżowe, biegi rodziców z dziećmi oraz losowania cennych nagród. W biegach młodzieżowych uczestnicy będą mogli wygrać m.in. tablet, smartfon LG, słuchawki JBL, zestaw bezprzewodowy klawiatury i myszy, głośnik Sound Blaster Bluetooth czy piłkę EURO 2016. Każde dziecko, które weźmie udział w biegu ze swoim rodzicem otrzyma maskotkę żyrafę, a dodatkowo będzie miało szansę wylosować zaproszenie dla siebie i rodziców do jednej ze szczecineckich restauracji. Także uczestnicy biegu głównego mogą liczyć nagrody – vouchery na zakupy oraz zegarki biegowe firm Suunto i Garmin. W sumie odbędą się trzy losowania – po biegach młodzieżowych, dzieci z rodzicami i biegu głównym.

Nowością w tegorocznej rywalizacji będą pacemakerzy, którzy dyktować będą tempo zawodnikom, którzy chcą ukończyć bieg w odpowiednim czasie (50/55min). Organizatorzy zadbali też o bezpieczeństwo zawodników i profesjonalną obsługę medyczną. Na trasie będą rozlokowane 4 punkty medyczne, 23 posterunki służb medycznych, 3 karetki pogotowia 1 mobilny szpital. Początek rywalizacji w biegu głównym o godzinie 13:00, biegi młodzieżowe start 9:30.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy także do obejrzenia serwisu informacyjnego Echa Dnia z dnia 20 kwietnia, w którym zobaczą Państwo rozmowę z Maciejem Makselonem, dyrektorem szczecineckiego OSiRu na temat organizacji i trasy zbliżającego się biegu. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: