Mastersi zdobyli 17 medali w Toruniu

  • KW
  • 2016-04-20 11:39:50
Mastersi zdobyli 17 medali w Toruniu
  • Foto: Szczecinecki Klub Pływacki Masters

W dniach 16-17 kwietnia 2016 roku w Toruniu odbyły się VII Ogólnopolskie Zawody Pływackie Masters o Błękitną Wstęgę Wisły. Były to zawody zaliczane do Pucharu Polski. Obsada zawodów była wyjątkowo silna. Oprócz siedmioosobowej reprezentacji Szczecineckiego Klubu Pływackiego w zawodach uczestniczyło 310 zawodników z: Torunia, Koszalina, Białegostoku, Poznania, Warszawy, Katowic, Elbląga, Olsztyna, Gorzowa, Krakowa oraz zawodnicy z Rosji, Ukrainy, Litwy i Węgier.

Zawody rozegrano na nowoczesnym, ośmiotorowym basenie Uniwersyteckiego Centrum Sportowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Przygotowania do zawodów dały wspaniałe rezultaty. Nasi zawodnicy zaprezentowali się wyśmienicie, zdobywając 17 medali w tym: 6 złotych, 6 srebrnych oraz 5 brązowych. Nasz klub, w klasyfikacji medalowej, został sklasyfikowany na 14 miejscu na 64 zgłoszone do zawodów stowarzyszenia.

Oto miejsca naszych zawodników: Zbigniew Ludwiczak w kategorii L zdobył trzy złote medale na 100 m stylem grzbietowym, 200 m i 800 m stylem dowolnym oraz medal srebrny na 50 m grzbietowym. Krystyna Witkowska kategoria K zdobyła dwa złote medale na 100 m i 200 m stylem dowolnym, oraz dwa srebrne medale 50 m dowolnym i 100 m grzbietowym. Irena Filipowska kategoria K zdobyła złoty medal na 100 m stylem klasycznym, srebrny medal na 50 m stylem klasycznym i dwa brązowe medale na 50 m i 100 m stylem grzbietowym. Ryszard Przelicki w kategorii K zdobył srebrny medal na 50 m stylem dowolnym oraz brązowy medal na 50 m stylem klasycznym. Anna Piotrowicz w kategorii G zdobyła srebrny medal na 100 m stylem grzbietowym. Krzysztof Chitruszko kategoria H zdobył dwa brązowe medale na 100 m i 200 m stylem klasycznym.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki współfinansowaniu ze środków z Urzędu Miasta w Szczecinku. Kolejne zawody odbędą się we wrześniu w Szczecinku. Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnej zabawy w sport i rekreację. Szczegóły na stronie www.masters.szczecinek.pl - zaprasza Andrzej Wojnicz z Klubu Pływackiego Masters Szczecinek.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: