Czaplineckie ulice w remoncie

  • KW
  • 2016-04-19 09:07:34
Czaplineckie ulice w remoncie
  • Foto: TV Gawex

Okres wczesnowiosenny jest najlepszym czasem na rozpoczęcie różnych, mniejszych i większych inwestycji miejskich. W Czaplinku remontowane są przede wszystkim drogi, ale przebudowie ulegają także inne, mniejsze elementy infrastruktury miasta. Wszystkie inwestycje już się rozpoczęły i zakończą się jeszcze w tym roku.

Najpoważniejszą inwestycją jest, rozpoczęta w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, przebudowa ulicy Rzeźnickiej oraz Leśników. W ramach prac droga będzie poszerzona oraz pojawi się całkiem nowa nawierzchnia oraz chodniki. Jak zaznaczają władze miasta, to bardzo potrzebna inwestycja, gdyż szczególnie ulica Rzeźnicka przebiega od drogi krajowej nr 20 przez drogi nr 177 i 163 do ulicy Leśników. Aktualnie trwają także prace nad przebudową ulicy Mazurskiej. Tam kładziona jest przede wszystkim nowa nawierzchnia polbrukowa. Inwestycja powinna zostać oddana do końca maja, jednakże zakończy się zdecydowanie szybciej. Aktualnie pozostały do wykonania prace kosmetyczne - mówi TV Gawex Wiceburmistrz Czaplinka Zbigniew Dudor.

Inne, mniejsze zadania jakie realizowane są w Czaplinku to między innymi remont będących w bardzo złym stanie schodów terenowych, prowadzących do jednego z kościołów oraz przebudowa schodów na osiedlu 700-lecia. Korzystanie ze schodów będzie wygodniejsze szczególnie dla osób starszych. Aktualnie trwają także prace projektowe dotyczące nowych latarni przy tych schodach i w okresie jesienno-zimowym powinny się one już pojawić -  dodaje nasz rozmówca.

Wszystkie rozpoczęte inwestycje mają zakończyć się jeszcze w tym roku. Władze miasta liczą na to, że dzięki zmodernizowanej infrastrukturze mieszkańcom wygodniej będzie się poruszać po czaplineckich drogach oraz chodnikach. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: