Ochotnicza Grupa Ratownicza TADMED wpisana do systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego

  • KW
  • 2016-04-18 13:48:48
Ochotnicza Grupa Ratownicza TADMED wpisana do systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego
  • Foto: TV Gawex

Działająca od dwóch lat Ochotnicza Grupa Ratownicza TADMED Szczecinek może pochwalić się kolejnymi sukcesami. Decyzją Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia 5 kwietnia 2016 roku grupa została wpisana do rejestru jednostek współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego. To znaczący sukces dla tak młodej ochotniczej grupy ratowniczej, a zarazem ogromna motywacja do dalszego działania w dziedzinie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Państwowe Ratownictwo Medyczne to system powołany w Polsce, w celu ratowania życia i zdrowia ludzkiego przez niesienie pierwszej pomocy.W skład systemu wchodzą zespoły ratownictwa medycznego (ZRM): karetki typu S (specjalistyczne) i P (podstawowe), Lotnicze Pogotowie Ratunkowe (HEMS) i szpitalne oddziały ratunkowe (SOR). Z systemem PRM współdziałają również służby ustawowo powołane do niesienia pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, w szczególności: Straż Pożarna, Policja, Górskie, Tatrzańskie i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz stowarzyszenia i organizacje, które wykonują działania ratownicze w ramach swoich zadań statutowych. Wojewoda danego województwa prowadzi rejestr jednostek współpracujących z systemem. Ratownicy z tych jednostek są uprawnieni do wykonywania tzw. kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Decyzją z dnia 5 kwietnia 2016 roku szczecineckie Stowarzyszenie Ochotnicza Grupa Ratownicza TADMED zostało wpisane do rejestru jednostek współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego, prowadzonego przez Wojewodę Zachodniopomorskiego. Dzięki temu, ratownicy należący do grupy i udzielający pomocy na poziomie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy będą mogli być dysponowani do zdarzeń, kiedy np. siły i środki Państwowych i Ochotniczych Straży Pożarnych czy pogotowia nie są wystarczające do udzielenia pomocy w sytuacjach zagrażających życiu.

Członkowie stowarzyszenia nie kryją ogromnego zadowolenia z kolejnego, tak znaczącego sukcesu i zaznaczają, że takie wyróżnienia dają im niesamowitego "kopa" do dalszego działania. W ciągu roku zostaliśmy grupą poszukiwawczo-ratowniczą, w ciągu 2 lat wpisano nas w system Ratownictwa Medycznego. Łamiemy bariery, osiągamy to, co innym zajmuje lata - mówi Tadeusz Tośko, Prezes Stowarzyszenia OGR TADMED. Jednakże tych wszystkich sukcesów nie byłoby bez wspaniałych ratowników, którzy należą do stowarzyszenia i poświęcają swój każdy wolny czas na szkolenia siebie i innych, co daje takie właśnie rezultaty i wyróżnienia. To nasza wspólna, ciężka i bezinteresowna praca dla ratowania życia - dodaje.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: