Zmiana lidera po osiemnastu kolejkach panowania

  • KW
  • 2016-04-18 07:48:12
Zmiana lidera po osiemnastu kolejkach panowania
  • Foto: TV Gawex

Aż 20 kolejek trwało panowanie MKP Szczecinek na fotelu lidera IV ligi zachodniopomorskiej. Drużyna ze Szczecinka przewodziła ligowej tabeli od 29 sierpnia ubiegłego roku. Każda passa jednak kiedyś się kończy. Tak było i w tym wypadku, zwłaszcza, że ten fakt nie był przypadkiem, gdyż detronizacja lidera była pokłosiem czterech kolejnych przegranych meczów w lidze.

Drugi fakt nie podlegający dyskusji- w czterech przegranych spotkaniach szczecineccy gracze stracili 8 goli, a strzelili „tylko” jednego. Przegrana z Astrą była tylko dopełnieniem tego, na co zanosiło się od pewnego czasu. Mecz w Ustroniu był podobny do spotkania pucharowego z Drawą Drawsko, gdyż także w tym spotkaniu MKP wyszedł na boisko z zamiarem nie stracenia gola. Dość długo się to udawało, do przerwy gole nie padły, a momentami nawet lepiej grali goście. Swoje okazje mieli Malczyk, Jurewicz czy dwukrotnie po szybkich kontrach Szydlak. Gospodarze tylko raz w pierwszej połowie poważniej zagrozili bramce gości. Podobnie gra się układała w drugiej części meczu. Jednak w 58 minucie po jednej z akcji miejscowych, sędzia podyktował dla nich rzut karny. Nie faulowałem rywala, trafiłem w piłkę, ale sędzia z jemu znanych powodów wskazał na „wapno”- zarzekał się po meczu Zbigniew Węglowski, który brał bezpośredni udział w akcji poprzedzającej podyktowanie karnego. W ostatnich 30 minutach goście prowadzili nadal swoją grę, lecz w dalszym ciągu nie mogli się wstrzelić w bramkę Astry. Według mnie remis były sprawiedliwym wynikiem, a nawet to my mogliśmy pokusić się o minimalne zwycięstwo. Bardzo blisko remisu byliśmy w 87 minucie, kiedy sędzia nie uznał nam prawidłowo strzelonego gola przez Maćka Szydlaka, a mógł też wcześniej gwizdnąć dla nas karnego, za faul na Maćku Winnickim. No cóż nie uznał i nie gwizdnął, mówi się trudno - dodał Węglowski. Gospodarze najbardziej zagrażali nam po stałych fragmentach gry (wolne, rożne). Był to dobry mecz w naszym wykonaniu, lecz wciąż mamy ogromny problem ze strzelaniem goli. W obronie wygląda to nieźle. Mimo aż czterech kolejnych porażek, to psychicznie i fizycznie czujemy się dobrze. Mamy oczywiście szanse powrotu na fotel lidera, ale musimy bezsprzecznie  zagrać skuteczniej i wygrać kolejne cztery spotkania, z tego trzy u siebie- (Odra(d), Dąb (w), Leśnik (d), Rasel (d). Jest to możliwe w naszym wykonaniu i przyznam, że optymistycznie patrzymy w przyszłość - zakończył grający trener.

W pozostałych meczach 21. kolejki padły wyniki: Hutnik Szczecin – Kluczevia Stargard 1:3, Odra Chojna – Leśnik Manowo 0:3, Gryf Kamień Pomorski – Olimp Gościno 4:0, Dąb Dębno – Rasel Dygowo 1:2, Piast Chociwel – Jeziorak Szczecin 0:0, Wiekowianka Wiekowo – Osadnik Myślibórz 0:0, Ina Goleniów – Iskra Białogard 4:1.

info: MKP Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: