Dzień otwarty w szczecineckim hospicjum

  • KW
  • 2016-04-17 19:22:22
Dzień otwarty w szczecineckim hospicjum
  • Foto: TV Gawex

Po raz kolejny parafia pw. św. Franciszka z Asyżu zorganizowała dzień otwarty w hospicjum, które znajduje się na jej terenie. Odwiedzający mieli okazję zobaczyć na jakim etapie są aktualnie prace.

Budowa szczecineckiego hospicjum trwa już od kilku lat. Cała idea tego przedsięwzięcia rozpoczęła się w zasadzie od potrzeby, gdyż niestety, w naszym regionie szczecineckim nie ma żadnego miejsca dla osób terminalnie i przewlekle chorych, gdzie w spokoju mogliby przebywać. Hospicjum powstaje od fundamentów, dlatego wg. aspektów prawnych, nie może ono liczyć na żadne dotacje wspierające budowę. Budowa hospicjum finansowana jest więc z kwest, darowizn samorządów i ludzi dobrej woli, a także z 1%.

W chwili obecnej budynek hospicjum znajduje się na ostatnim etapie budowy. Według ks. Marka Kowalewskiego powinna ona się zakończyć w czerwcu bieżącego roku. Do czerwca planuje się zakończyć prace budowlane, a w wakacje rozpocząć odbiory budowlane. Następnie hospicjum czeka najdroższy etap, czyli wyposażenie. Potrzeba wyposażyć sale, nabyć sprzęt medyczny i wykonać zaplecze kuchenne oraz sanitarne. 

Relacja z dnia otwartego już jutro (18.04) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: